«کاور دندان»، درمان موقت برای زیبایی لبخند

كاور دندان يا لبخند فورى

امروزه همه دوست دارند در حداقل زمان به زیبایی مطلوب از نظر دندان ها و لبخند برسند. عده ای ترجیح می دهند این خواست را با ترمیم های زیبایی دندان ها به شکل لامینیت (به اصطلاح ارتودنسی فوری یا مرتب کردن بدون ارتودنسی یا ارتودنسی در یک جلسه) عملی کنند. اخیرا در مورد دستگاهی تبلیغ می شود که این کار را ظاهرا راحت تر کرده است:

این به اصطلاح کاور دندان ( با نام اصلى snap-on-smile) را مى توان وسیله ای بسیار مناسب دانست براى استفاده در مراسم خاص و مناسبت هاى خاص و مهمانی (مراسم ازدواج و …) براى کسانى که از ظاهر دندان هاى خود راضى نیستند و قصد یا فرصت انجام درمان هاى ارتودنسى یا ترمیم زیبایى دایم را ندارند! در این وسیله روی دندان های شما می نشیند و تا وقتی آن را خارج نکنید، ظاهر دندان ها و فرم لبخند را موقتا زیبا می کند.

قیمت نوع اصیل کاور دندان گرچه ممکن است ظاهرا پایین تر از درمان هاى ارتو یا زیبایى باشد ولى هنوز رقم زیادى است (حدود ١٠٠٠ تا ٣۵٠٠ دلار!) . خصوصا که این دستگاه با کوچکترین بی احتیاطى ممکن است در برخى نقاط بشکند و مجبور به صرف هزینه مجدد شوید! براى تهیه دستگاه ابتدا قالبى از دندان (ترجیحا توسط دندانپزشک) تهیه مى شود و سپس این قالب ها به لابراتوار هاى خاص ارسال مى شوند تا دستگاه مخصوصى از رزین هاى مخصوص دندان پزشکى ساخته شود.

محدودیت های کاور دندان
اگرچه غذا خوردن با این به اصطلاح کاور دندان عملی است ولى اگر جسم سختى بین دندان ها بماند ممکن است دستگاه بشکند( فکرشو بکن! مثلا وسط مهمونی یا عروسی!!! ).
استفاده از مواد چسبناک یا آدامس هم با این دستگاه عملى نیست.
صحبت کردن با دستگاه تحت تاثیر قرار مى گیرد و باید مدتى استفاده کنید تا به صحبت کردن با آن عادت کنید.
توجه: برخلاف برخى تبلیغات، بهتر است قالب‌گیرى و نظارت ساخت کاور دندان توسط دندانپزشک انجام شود. ساخت چنین دستگاهى توسط افراد متفرقه ممکن است با صدماتى به دندان‌ها یا لثه یا حتى مفصل فکى همراه باشد. ممکن است مجبور شوید بعد از خوردن غذا و در محل مراسم آنرا خارج کرده و تمییز کنید.

یک درمان موقت یا دایمی؟
کاور دندان یک راه‌حل موقتی برای اصلاح طرح لبخند است اما ممکن است بتوان با مراقبت دقیق حتى سال ها از دستگاه به خوبى استفاده کرد.
اگرچه کاور دندان ممکن است به عنوان یک راه حل موقت بسیار مناسب برای مناسب‌تاهیی نظیر مهمانی و عروسی باشد،  ولى اگرانجام درمان اساسى (ارتودنسى یا ترمیم زیبایى) براى شما ممکن باشد، بهتر است این کار را انجام دهید.
اگر به خاطر صرفه جویى در هزینه این دستگاه را انتخاب کرده اید، به ضرب المثل “یه آفتابه خرج لحیم شد” هم توجه کنید!! والبته مواظب باشید که در میانه مراسم با شکستن آن (که بسیار شایع و محتمل است) دچار مشکل نشوید! بد نیست قبل از اینکه به دنبال تهیه چنین وسیله اى باشید تحقیقى هم در اینترنت بکنید و از موارد نارضایتى از این دستگاه هم باخبر شوید!
فراموش نکنید که حتى گارانتى شرکت مبدع، فقط ایراد هاى حین ساخت را پوشش میدهد و نه شکستن دستگاه بعد از استفاده را!


تگ ها

، ، ، ، ،

2 یادداشت

 1. نجمه کرم پور

  سلام
  اگه بخواهیم همچین کاوری داشته باشیم چگونه باید برا خریدش اقدام کنیم
  تشکر

  پاسخ
  1. maryam68

   اگر بخواهم چنین کاوری کنم چقدر هزینه باید کنم وکجا تهیه باید کرد منی که در در کرج سکونت دارم

   پاسخ

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>