معرفی ماهنامه الکترونیک «جراحی فک و صورت- تازه‌ها»

mirmohamadi mitra

ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» یک نشریه الکترونیک است که در قالب فایل PDF و به صورت ایمیل برای اعضای جامعه دندان‌پزشکی ارسال می‌شود.
این ماهنامه با همت دکتر میترا میرمحمدی تهیه می‌شود.

هر شماره خبرنامه با گزارش کوتاهی از رخدادهای صنفی و علمی مرتبط با حوزه جراحی دهان فک و صورت آغاز می‌شود. در ادامه ترجمه خلاصه‌ای از مقالات منتشر شده در ژورنال‌های معتبر علمی به مخاطب عرضه می‌شود. تقویم رویدادهای علمی داخلی و خارجی مرتبط با حوزه جراحی دهان فک و صورت بخش پایانی این ماهنامه است.

دکتر میرمحمدی در معرفی این ماهنامه و انگیزه انتشار آن، اینگونه می‌گوید:
«از وظایف انجمن‌های علمی، انتشار خبرنامه و نشریات علمی در زمینه کار تخصصی است. چون فضای خالی در این رابطه وجود داشت بر آن شدم با انتشار برگزیده‌هایی از تازه‌های جراحی فک و صورت نشریات معتبر بین المللی رشته جراحی دهان و فک و صورت به صورت خلاصه یا متن کامل مقالات، به طور منظم در ابتدای هر ماه، ماه‌نامه‌ای الکترونیکی با عنوان «جراحی فک و صورت ـ تازه‌ها» در اختیار همکاران قرار گیرد. در این ماه نامه با اطلاع رسانی از برنامه‌های علمی رشته‌های پزشکی هم‌پوشان و مشترک، امکان اطلاع از برنامه‌های علمی و میزگردهای شاخه پزشکی فراهم می‌گردد تا همکاران علاقه‌مند بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

اولین شمارۀ نشریه از اول مرداد ماه برای همه دوستان جراح فک و صورت و همکاران دیگر دندان‌پزشک عمومی و متخصص ارسال شد و تاکنون ۸ شماره از آن را دریافت کرده‌اند.
همچنین با ارسال خبرنامه برای همکاران علاقه‌مند در گروه پزشکی، سعی بر معرفی موضوعات روز و مبرم رشته جراحی فک و صورت به آنان شده است که می‌تواند زمینه مناسبی برای همکاری‌های بین رشته‌ای که تضمین کننده پیشرفت‌های علمی بیشتر در جامعه پزشکی کشور است فراهم آید.»

با همکاری مدیر اجرایی این ماهنامه آرشیو این نشریه در این صفحه آرشیو و جهت دانلود در اختیار همکاران دندان‌پزشک قرار گرفته است:
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۱، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۲، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۳، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۴، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۵، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۶، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۷، اسفند ۹۲
- ماهنامه «جراحی فک و صورت- تازه‌ها» شماره ۸، اسفند ۹۲
- …

پی‌نوشت:
خوشبختانه با همت دکتر میترا میرمحمدی از سال ۹۳ آرشیو این ماهنامه در سایت http://omfs.ir در دسترس قرار گرفته است.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>