۴۸ درصد دانش آموزان روزانه مسواک نمی‌زنند

school3

قائم مقام وزیر بهداشت در تشریح چالش‌های تغذیه‌ای و سلامت دانش‌آموزان گفت: متاسفانه با افزایش رفتارهای غربی در کشور شاخص‌های مصرف غذاهای پرچرب، پرشیرینی و پرنمک در میان دانش آموزان افزایش یافته است.

دکتر ایرج حریرچی با اشاره به اینکه ۱۵.۵ درصد دانش آموزان هر هفته و ۱۱.۵ درصد آنها هر روز فست فود می‌خورند، افزود: ۶۰ درصد دانش آموزان هر روز شیر مصرف نمی‌کنند؛ این در حالی است که سال گذشته ۴۰۰ میلیون واحد شیر در میان دانش آموزان توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: ۲۱.۵ درصد دانش‌آموزان یا چاق هستند یا اضافه وزن دارند که این آمار چاقی در شهرها دو برابر روستاهاست. بیش از ۲۱ درصد از دانش‌آموزان چاقی خطرناک شکمی دارند و ۳۷.۹ درصد آنها در خانه از روغن‌های اشباع استفاده می‌کنند.

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت بهداشت دهان و دندان دانش‌آ‌موزان مدارس ابتدایی گفت: ۴۸ درصد دانش آموزان روزانه مسواک نمی‌زنند و ۲۳ درصد آنها فقط روزانه دو بار مسواک می‌زنند.

وی با اشاره به ارایه خدمات بهداشت دهان و دندان به ۴۵ هزار دانش آموز طی دو سال گذشته گفت: با توجه به خدماتی که در ۶۰ هزار مدرسه ابتدایی انجام شده تعداد دانش‌آموزان که فاقد مشکلات دندانی هستند دو برابر شده و اکنون ۱۵ درصد دانش آموزانی که بیشتر آنها در دوره متوسطه هستند مشکل دندانی ندارند در حالی که این امار در گذشته تنها هشت درصد بود،
وی افزود: ما موفق شدیم از سال ۹۱ تا ۹۵ شاخص دندان‌های پوسیده را از ۲.۰۹ به ۱.۸۴ درصد کاهش دهیم.


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>