یونیت‌های دندان‌پزشکی دولتی در شیفت عصر فعال می‌شوند

dr alireza raeesi3

بهداشتکاران، گزینه ارزان ارایه خدمات سطح یک دندان‌پزشکی در روستاها

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بیش از ۳۱۰۰ مرکز بهداشتی در کشور به یونیت دندان‌پزشکی مجهز شده‌اند و ۱۲۰۰ دندان‌پزشک در سطح روستا‌ها و ۱۱۰۰ دندان‌پزشک در سطح شهر‌ها در این مراکز حضور دارند.

دکتر علیرضا رییسی با بیان این مطلب، اظهارکرد: مراکز جامع خدمات سلامت و یونیت‌های مستقر در آن ظرفیت بسیار خوبی است تا در شیفت بعد از ظهر، دندان‌پزشکان بتوانند با ساز و کارهایی که از سوی معاونت بهداشت مشخص می‌شود، به مردم خدمات دندان‌پزشکی را ارائه دهند. این اقدام می‌تواند موجب کاهش پرداختی مردم شود.

وی تصریح کرد: پرداختی مردم در حوزه سلامت از حدود ۶۳درصد قبل از اجرای طرح تحول سلامت به حدود ۴۳ تا ۴۵درصد رسیده است. این درحالی‌ست که حدود ۲۰ تا ۲۲درصد از پرداختی مردم در حوزه سلامت، مربوط به هزینه‌های دندان‌پزشکی است؛ چراکه ۹۰ تا ۹۲درصد از خدمات این حوزه در دست بخش خصوصی بوده است.

دکتر رییسی افزود: سهم بخش دولتی در ارائه خدمات دندان‌پزشکی، ۸درصد است و یکی از اقداماتی که باید در جهت کاهش پرداختی مردم در حوزه سلامت انجام دهیم، توسعه دندان‌پزشکی و ارائه خدمات آن به مردم است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر بالای انجام خدمات سطح یک دندان‌پزشکی در سطح روستا‌ها گفت: بهداشتکاران دهان و دندان می‌توانند این اقدام را انجام دهند و نیاز نیست که خدمات را به قیمت گران و توسط دندان‌پزشکان ارائه کنیم؛ بلکه می‌توان خدمات را با کیفیت بالا و قیمت کم ارائه کرد.
به گزارش وبدا، دکتر رییسی با بیان اینکه برای یک میلیون و ۳۰۰هزار دانش‌آموز در کشور اقدامات پیشگیرانه سلامت دهان و دندان انجام شده است، اظهارکرد: حدود ۶۰درصد از دانش‌آموزان دندان پوسیده دارند و ارائه خدمات پیشگیرانه برای دانش‌آموزان به معنی کاهش پرداختی از جیب مردم است.


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>