گزارش برگزاری ششمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی ایران شعبه فارس

shiraz 6th congress17

دکتر امیر عزمی

ششمین همایش سالیانه کشوری انجمن دندانپزشکی ایران – شعبه فارس یادمان استاد فقید دانشکده دندانپزشکی شیراز و دانشگاه پنسیلوانیا، زنده یاد دکتر عیسی مظفری، ۸ الی ۱۰ مهرماه سال ۱۳۹۴ مقارن با اعیاد سعید قربان و غدیر خم در محل هتل همای شیراز برگزار شد.

گزارش تصویری از کنگره ششم فارس را اینجا ببینید

در این همایش که با شرکت بیش از ۱۰۰۰ تن از دندانپزشکان سراسر کشور برگزار شد میهمانان ارجمندی همچون ریاست و اعضاء محترم هیأت مدیره انجمن مرکز، عضو محترم شورایعالی دندانپزشکی ایران، ریاست محترم کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، ریاست محترم مجمع عمومی نظام پزشکی کشور و هیأت همراه ایشان و اساتید بزرگوار دانشکده دندانپزشکی شیراز و جمعی از مسئولان حوزه دندانپزشکی شهر شیراز و استان فارس، اعضاء محترم مجمع انجمن‌های پزشکی فارس و نیز خانواده زنده یاد دکتر عیسی مظفری داشتند که با قدوم پر مهرشان این نشست علمی را مزین کردند.
در مراسم افتتاحیه پس از خوش آمد گویی توسط دکتر شهبازی ریاست انجمن فارس، دکتر نوید ناصری ریاست همایش، دکتر غلامرضا غزنوی ریاست انجمن، دکتر افتخاری عضو محترم شورایعالی دندانپزشکی ایران، دکتر علی تاجرنیا ریاست EXCIDA۵۶ به ایراد سخنرانی پرداختند و در ادامه با اهداء لوح سپاس به خانواده دکتر مظفری از خدمات شایسته علمی پژوهشی، آموزشی اخلاق و منش والای این استاد برجسته تقدیر به عمل آمد.

پس از مراسم افتتاحیه، نمایشگاه جنبی همایش نیز با حضور ریاست و سایر اعضاء محترم انجمن مرکز و با همراهی دکتر نوید ناصری ریاست همایش و دکتر علی امامی دبیر اجرایی و مسئول امور نمایشگاه دکتر دردانه عطاپور خزانه دار انجمن و دیگر اعضاء هیأت مدیره انجمن فارس گشایش یافت. لازم به ذکر است در این همایش بیش از ۴۰ ساعت سخنرانی و ۹ کارگاه علمی و آموزشی در زمینه‌های اندو، ترمیمی زیبایی، ایمپلنت، لیزر و پروتز با حضور اساتید مطرح ایرانی و خارجی برگزار شد.

هم چنین یک پانل صنفی با حضور دکتر علیرضا زالی، دکتر عباس آقازاده، دکتر لاری‌پور و نیز مسئولین همایش و انجمن فارس در خصوص بحث و بررسی پیرامون مشکلات صنفی مبتلابه جامعه دندانپزشکی شیراز و استان فارس از جمله مالیات، عوارض متنوع شهرداری، تبلیغات جامعه پزشکی، و فعالیت غیر شفاف شرکت‌های شبه بیمه‌ای مطرح شد و مقرر گردید که جمع بندی مسائل و مشکلات به منظور پیگیری از سوی سازمان مرکزی نظام پزشکی به این سازمان ارسال گردد. نمایشگاه جنبی مواد و تجهیزات این همایش نیز با حضور۴۱ شرکت معتبر در این حوزه در ۱۵۰۰ متر مربع فضا برگزار شد. همایش پس از سه روز در ساعت ۱۳ روز جمعه خاتمه یافت و اختتامیه با حضور دست اندرکاران همایش و گروه اجرایی و گرفتن عکس یادگاری برگزار شد.

برنامه‌های جانبی این همایش:
همایش مربیان بهداشت استان با همکاری آموزش و پرورش استان فارس که یک روز قبل از برگزاری همایش اصلی با حضور ۶۰۰ نفر از مربیان مناطق مختلف آموزش و پرورش در قالب سخنرانی و کارگاه آموزشی در هتل هما و یکی از مراکز بهداشتی شیراز برگزار شد. اداره بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی فارس از همکاران اصلی برگزاری این همایش بود.
گردهمایی دانش آموختگان دانشکده دندانپزشکی شیراز با حضورجمع کثیری از فارغ التحصیلان این دانشکده، اساتید و همکاران پیشکسوت و کارمندان و پرسنل قدیمی دانشکده در دومین روز همایش از ساعت ۱۸-۱۶در محل سالن آینه برگزار گردید. این گردهمایی که با هماهنگی آقای دکتر عباسعلی پایدار عضو هیأت مدیره انجمن اجرا شد به قدردانی از اساتید قدیمی تجدید خاطره‌ها و دیدار همکاران قدیمی اختصاص یافت. گردهمایی با گرفتن عکس یادگاری در یک قاب و با حضور اعضاء هیأت مدیره انجمن، دانش آموختگان، اساتید و سایر حاضران پایان یافت.
حضور پر شور و نشاط دانش آموزان پسر مقاطع دوم و سوم ابتدایی یکی از مدارس ناحیه دو شیراز در یک برنامه شاد و ایستگاه نقاشی در مورد بهداشت و دهان که در سالن نگار هتل هما برگزار شد و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.


تگ ها

، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>