کنگره ۶ انجمن رادیولوژی دهان، فک و صورت

radio congress

نام کنگره: ششمین کنگره انجمن علمی رادیولوژی دهان، فک و صورت
موضوع کنگره: تصویربرداری؛ جایگاه بافت نرم و بافت سخت
رییس کنگره: دکتر علی کاووسی

ششمین کنگره انجمن علمی رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران در تاریخ ۳۰ بهمن الی ۲ اسفند ماه ۱۳۹۲ به مدت سه روز در محل هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.
به گفته دکتر احمدرضا طلایی‌پور دبیر علمی کنگره، برنامه ریزی این کنگره با همکاری رادیولوژیست‌های دهان، فک و صورت دانشکده‌های دندان‌پزشکی سراسر کشور از یک سال قبل آغاز شده است. مهلت ارسال مقالات تا دهم آذرماه تعیین شده است. در حال حاضر بیش از صد مقاله از نقاط مختلف کشور به دفتر انجمن رسیده است.
در این کنگره جهت ارائه سخنرانی‌ها دو سالن در نظر گرفته شده است. در سالن اول سخنرانی‌ها در مورد حفاظت و تکنیک‌های مختلف رادیولوژی دهان و همچنین تشخیص ضایعات فک و صورت است که بیشتر برای بالا بردن سطح علمی دندان‌پزشکان عمومی تدارک دیده شده است. در سالن دیگر نیز در مورد تصویربرداری‌های مختلف از نسج نرم توسط سونوگرافی و‌ام آر آی و همچنین نسج سخت توسط دستگاه‌های مختلف تصویربرداری و CBCT، بحث به میان خواهد آمد.
تم ششمین کنگره انجمن علمی رادیولوژی دهان، فک و صورت ایران «تصویربرداری: جایگاه بافت نرم و بافت سخت» است. هدف برجسته این کنگره به‌روز نمودن دانسته‌های دندان پزشکان عمومی و دندان‌پزشکان متخصص در حوزه رادیولوژی و یادآوری کاربردهای مختلف دستگاه‌های سونوگرافی، MRI و CBCT در درمان‌های دندان‌پزشکی از قبیل جایگذاری ایمپلنت‌های دندانی، ارتودونسی، جراحی‌های فک و صورت، جراحی دندان‌های عقل، تشخیص ضایعات، ارائه طرح درمان اندودونتیک در کودکان است. دستگاه‌های فوق در بعضی از رشته‌های علوم پزشکی مثل گوش و حلق و بینی، جراحی زیبایی، جراحی شکاف کام و به طورکلی در جراحی‌های ماگزیلوفاسیال نیز کاربرد دارند.
در این کنگره علاوه بر پانل‌های موضوعی، سه پانل پرسش و پاسخ نیز تشکیل می‌شود. همچنین دو برنامه بازآموزی مدون در صبح و بعد از ظهر ۲۹ بهمن ماه در محل کنگره برگزار می‌گردد. امتیاز شرکت در کنگره پس از بررسی نهایی وزارت بهداشت و درمان اعلام خواهد شد. در حاشیه این کنگره نمایشگاه تجهیزات رادیولوژی و دندان‌پزشکی نیز برگزار خواهد شد.


تگ ها

، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>