کمک‌هزینه ۸۰۰هزار تومانی دندان‌پزشکی برای بیماران هموفیلی و تالاسمی

light cure in dentistry

برنامه‌های وزارت بهداشت برای ارایه خدمات دندان پزشکی به بیماران خاص

کار‌شناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با اشاره به طرح راه‌اندازی و تجهیز مراکز ارائه خدمات دندان‌پزشکی برای بیماران خاص، گفت: علاوه بر اینکه بیماران خاص در این مراکز و با تعرفه دولتی خدمات لازم را دریافت می‌کنند، به هر یک از بیماران تالاسمی و هموفیلی نیز ۸۰۰ هزار تومان در این حوزه کمک می‌کنیم.

دکتر راضیه حنطوش‌زاده با اشاره به اهمیت موضوع ارائه خدمات دندان‌پزشکی در بیماران خاص، گفت: اقدامات پیشگیرانه در  حوزه دندان پزشکی می‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از مصرف بیش از اندازه فاکتورهای انعقادی که بسیار گرانند، موثر باشد. بنابراین برای کمک به بیماران خاص در حوزه خدمات دندان‌پزشکی، علاوه بر ارائه خدمات درمانی، به خدمات پیشگیرانه برای حفظ بهداشت دهان و دندان آن‌ها نیاز داریم. بر همین اساس در وزارت بهداشت یک سری خدمات را در قالب بسته‌های جامع درمانی‌ برای این بیماران تعریف کردیم، اما برای ارائه این خدمات به صورت تخصصی حتما باید از اداره دندان‌پزشکی وزارتخانه کمک بگیریم که البته قرار شده آن‌ها هم کمک کنند و مراکزی به این منظور در سال ۹۷ راه‌اندازی شود.

کار‌شناس هموفیلی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با بیان اینکه شرایط ایده‌آل این است که هر دانشگاهی یک مرکز دندان‌پزشکی برای ارائه خدمت به بیماران خاص داشته باشد، گفت: بر اساس برآورد‌ها دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ۹۰ یونیت دندان‌پزشکی و تجهیزات جانبی برای ارائه خدمت به بیماران خاص نیاز دارند.

حنطوش‌زاده همچنین گفت: البته در بودجه عملکردی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت نیز عددی بالغ بر ۸۰۰ هزار تومان برای کمک به هر بیمار هموفیلی و تالاسمی در حوزه دهان و دندان پیش‌بینی شده است. یعنی بیماران خدمت مورد نیازشان را به میزان لازم و با تعرفه دولتی دریافت می‌کنند و علاوه بر آن هم ما به هر یک از آن‌ها ۸۰۰ هزار تومان در این حوزه کمک می‌کنیم.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>