کشف دندان شیری ۶۰۰هزار ساله در ایتالیا

permanent old teeth

ایرنا – محققان ایتالیایی موفق شدند یک دندان شیری با قدمت ۵۸۶ هزار سال در جنوب ایتالیا کشف کنند.

به گزارش روزنامه ˈایل مساجروˈ، این دندان متعلق به کودکی بود که در سن ۵ یا ۶ سالگی فوت کرده است. این کودک در جامعه‌ای زندگی می‌کرد که دانشمندان آن را قدیمی‌ترین در اروپا محسوب می‌کنند و مربوط به گروه بزرگ ˈانسان‌های هایدلبرگیˈ می‌شود که ۶۰۰ هزار سال پیش در این قاره ساکن بوده‌اند.

این داندان هفت میلیمتری در منطقه‌ای در نزدیکی شهر ˈایزرنیاˈ در جنوب ایتالیا کشف شد. منطقه‌ای که مربوط به دوران موسوم به ˈپارینه سنگیˈ در ایزرنیا می‌شود که وابسته به موزه ملی این شهر است.
دندان مذکور دو ماه پیش و در طی عملیات حفاری یافت شد، اما خبر آن با تاخیر منتشر شده است.

محققان این کشف را فوق العاده خوانده چرا که تاکنون در این منطقه که ۳۰ سال پیش کشف شده است، تنها آثاری از عبور انسان دیده شده، اما هیچ اثری از باقیمانده‌های مستقیم انسان وجود نداشت و این کشف فوق العاده حاکی از مرحله ماقبل تاریخی در اروپا است که اطلاعات زیادی از آن در دست نیست و به غیر از یک فک انسان متعلق به ۶۰۰ هزار سال قبل که در آلمان کشف شده بود، در ایتالیا هرگز هیچ باقیمانده‌ای از ˈانسان پاره سنگیˈ یافت نشده بود.

انسان‌های پاره سنگی در اروپا از ۴۰ هزار سال پیش تاکنون ناپدید شده و جای خود را به انسان خردمند داد.

دانشمندان عقیده دارند که این دندان بطور طبیعی نیفتاده بود، زیرا هنوز دارای ریشه کامل است که نشان می‌دهد کودک مذکور فوت کرده و دندان او در دوران بعدی جدا شده است. در آن دوران مرگ و میر کودکان بسیار شایع بود.

فرسودگی دندان مذکور نیز حاکی از این است که کودک غذاهای سفت و سخت می‌خورده، ولی هنوز باید تحقیقات میکروسکوپی لازم برای درک اینکه چه نوع غذای استفاده می‌کرده، انجام شود.

permanent old teeth


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>