چرایی این اتفاق باید شفاف‌سازی شود

tajernia 1

نامه رییس انجمن دندان‌پزشکی ایران به رییس هیات نظارت بر انتخابات نظام‌پزشکی

جناب آقای دکتر محمدحسین قربانی
نماینده محترم مجلس و رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام‌پزشکی
با سلام و احترام
میزان مشارکت در هر انتخابات یکی از مهم‌ترین ارکان وجاهت و اعتبار مجموعه و منتخبین خواهد بود و برنامه‌ریزی جهت فراهم آوردن شرایط و تسهیل شرکت در انتخابات از مهم‌ترین وظایف اولیه هیات اجرایی تلقی می‌شود.
فراهم آوردن امکان رای‌گیری غیرحضوری از مصادیق بارز تسهیل شرکت در انتخابات محسوب شده و برنامه‌ریزی در این راستا و اعلام شرایط استفاده از این امکان مدت‌ها قبل از انتخابات، باعث جلب نظر بسیاری از همکاران شده بود. در ادامه با اطلاعیه‌های منتشر شده و فراهم آوردن امکان استعلام حوزه رای‌گیری به‌صورت غیرحضوری (از طریق پیامک) نیز، علی‌رغم مشکلات موجود، امید‌ها را به استفاده از این امکان بیشتر کرد.
اما در روز انتخابات شاهد اتفاق دیگری بودیم.
در اولین ساعات سایت مربوط از کار افتاد و با گذشت بیش از نیمی از زمان انتخابات هنوز بر امکان مشارکت غیرحضوری از طریق سامانه توسط هیئت اجرایی تاکید می‌شد، و در ‌‌نهایت کل صورت مساله با تمدید دو ساعته در زمان انتخابات پاک شد.
همگی بار‌ها شاهد عدم ثبات در ضوابط، اجرای نامناسب آیین‌نامه‌ها و عدم حصول اطمینان از کارا بودن تجهیزات بوده‌ایم، اما با تاکیدات مجریان و مسئولین برگزاری انتخابات، این باور ایجاد شده بود که قطعا حساسیت‌های لازم در مورد انتخابات نظام‌پزشکی که شاید مهم‌ترین اتفاق صنفی محسوب می‌شود لحاظ شده است.
لذا انجمن دندان‌پزشکی ایران در راستای استیفای حقوق همکاران، از آن مقام محترم خواهشمند است توضیحات لازم جهت شفاف‌سازی این اتفاق را در اختیار بسیاری از پرسشگران قرار دهد، اتفاقی که نه تنها امکان مشارکت را از بسیاری از همکاران، خصوصا همکاران جوان و آشنا به فضای مجازی سلب نمود، بلکه حس اعتماد ِ نسبی موجود به عملکردهای سازمانی و تشکیلاتی را نیز به شدت خدشه دار کرد.
مسلما تمام اقدامات قانونی و روندهایی که منتج به احقاق حقوق پایمال شده در این انتخابات شود، منوط به توضیحات کامل و مکفی آن مقام محترم خواهد بود.
دکتر علی تاجرنیا
رئیس هیات مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>