عجیب و غریب‌ترین پیشنهادها به دندان‌پزشکان

Requests from Dentists

وقتی بیمارها، دندانپزشکان را غافلگیر می کنند

چه ۲۰ سال دندانپزشک بوده باشید و چه ۲۰ روز، احتمالا با درخواست‌های عجیب و غریب بیماران روبرو شده‌اید. راستش، زیاد طول نمی‌کشد که یکی از در مطب وارد شود و یک جمله عجیب بگوید.
در ادامه به چند نمونه از تقاضاهای شگفت‌انگیزی که بیماران از دندان‌پزشکان داشته‌اند و بعضی از آن‌ها بارها و بارها تکرار شده، می پردازیم:

۱. می‌شود دندانم را بدون آمپول بی‌حسی بکشی؟
احتمالا این یکی از پرتکرارترین چیزهایی است که دندان‌پزشک‌ها با آن روبرو می‌شوند. آخر چرا یک مریض باید چنین تقاضایی کند؟ شاید از سوزن آمپول بیش‌تر از درد می‌ترسد. در هر حال، این درخواست خیلی تکرار می‌شود.

۲. نمی‌شود همه دندان‌هایم را بکشی و جایش دندان مصنوعی بگذاری؟
ظاهرا بعضی از مردم معتقدند نگهداری از دندان مصنوعی کار راحت‌تری است تا دندان‌های سالم خودشان. معمولا دندان‌پزشک‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و درباره‌ ایمپلنت با بیمار حرف بزنند.

۳. می‌شود دهانم را بدوزی تا راحت‌تر رژیم بگیرم؟
دندان‌پزشک می‌تواند به شما توصیه کند چه رژیم غذایی برای سلامت دهان و دندان داشته باشید، اما او متخصص تغذیه و رژیم غذایی نیست. چرا یک نفر باید برای وزن کم کردن سراغ چنین راه افراطی برود؟

۴. می‌توانی دندانم را سوراخ کنی و تویش الماس بگذاری؟
اغلب دندان‌پزشک‌ها، یا دست‌کم آن‌هایی که وجدان کاری دارند، این کار را توصیه نمی‌کنند. سوراخ کردن دندان سالم، خودش به تنهایی یک اقدام اشتباه است. حالا اگر به آن جواهر وصل شود، تمیز کردن دندان و سالم نگه داشتن آن برای مدت طولانی، سخت می‌شود.

۵. می‌توانی روی دندانم خالکوبی کنی؟
معمولا این کار را با روکش انجام می‌دهند، نه با خود دندان. در حالی که‌ این کار به نظر بعضی‌ها عجیب است و به نظر بعضی‌ها نادرست، گروهی هم از این راه پول در می‌آورند.

۶. می‌توانم دستیارت را استخدام کنم تا هر روز به خانه‌ام بیاید و دندان‌هایم را تمیز کند؟
واقعا؟ وقتی این کار به نظر منطقی می‌رسد که فرد تحت هیچ شرایطی حاضر نباشد به دندان‌هایش دست بزنی. اما چرا؟

۷. می‌توانی دندان‌های سگم را سیم‌کشی ‌کنی؟
درمان ارتودنسی برای حیوانات هم امکان‌پذیر است؛ ولی برای این کار باید سراغ دامپزشک رفت.

۸. عیب ندارد دندانم را بردارم تا با آن گردنبند درست کنم؟
در اینترنت می‌توانید عکس‌هایی از انگشترها و زیرآلاتی ببینید که به جای گوهر، دندان عقل یک انسان در آن جایگزین شده است. استفاده از چنین زیورآلاتی را به افرادی که بسیار شیفته همسرانشان هستند نسبت می‌دهند. اما به نظر می‌رسد این کار، در اصل یک شوخی است و عملا کسی مشتاق آویختن گردنبندی که تاج یک دندان عقل در وسط ان قرار دارد، نیست.

۹. می‌توانی دندانم را تیز کنی؟
درست کردن دندان مثل دندان خون‌آشام بیش‌تر در ژاپن رواج دارد. آن‌جا حتی یک گروه موسیقی پاپ هست که تمام اعضای گروه، دهانی پر از دندان‌های این شکلی دارند.

روش‌های برخورد دندان‌پزشک با این دست بیماران
۱. آن‌ها را جدی بگیرید: شاید فکر کنید کشیدن کل دندان‌ها عجیب و حتی احمقانه است، اما شاید بیمار فکر می‌کند کار هوشمندانه‌ای انجام می‌دهد. در مقابل درخواست‌های آن‌ها، رفتار معقولی داشته باشد.

۲. توضیح بدهید که ‌این کار را می‌کنید یا نه: آیا شما این کار را در مطب انجام می‌دهید؟ فهرست درخواست‌ها عجیب و غریب بود اما شاید شما از عهده انجامش بربیایید. اول ببینید با انجام چنین کاری مشکلی ندارید؛ بعد به بیمار جواب دهید.

۳. اخلاق پزشکی: ممکم است که درخواست آن‌ها با خط قرمز اخلاقی شما بخواند. اگر منافات دارد، جواب منفی بدهید.

۴. آموزش: حتما به بیمار درباره کاری که می‌خواهد انجام دهد، اطلاعات لازم را بدهید و او را از تبعات کارش و مشکلاتی که ممکن است در آینده ‌ایجاد کند، آگاه سازید.

۵. به آرامی‌ جواب منفی بدهید: به آن‌ها نشان دهید که به سلامت دهان و دندان‌شان اهمیت می‌دهید و با توجه به وجدان کاری، نمی‌توانید دست به اقدامی بزنید که در آینده برایشان مضر است.

https://ajeva.com/blog/10-plain-weird-requests-dentists-get-patients


تگ ها

، ، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>