ادعای کره شمالی: می‌توانیم فک انسان را پرینت بگیریم

North Korea shows 3D printer

کره شمالی یک پرینتر سه بعدی جدید را به نمایش گذاشته که ادعا می‌کند در دندان‌پزشکی و جراحی زیبایی کاربرد دارد.

تکنولوژی پرینت سه بعدی، یک فناوری جدید و پیشرفته است که به کاربر اجازه می‌دهد، آن چه را روی کامپیوتر و به کمک نرم افزار طراحی کرده، عملاً بسازد. هم اکنون از پرینترهای سه بعدی در صنایع فراوانی استفاده می‌شود و در زمینه‌هایی مثل پزشکی و داروسازی با سرعت زیادی فراگیر شده است.
به گزارش گروه خبر دندانه، دکتر هوانگ سئونگ هیوک از اداره دندان‌پزشکی کره شمالی به تلویزیون دولتی این کشور گفت: «با این تکنولوژی جدید می‌توانیم تکه‌های مختلف استخوان را با جزییاتی که در صورت انسان وجود دارد، قالب بگیریم و بسازیم.»

در فیلم به نمایش درآمده، چند دکتر نشان داده می‌شود که ظاهراً روی مدل‌های صورت انسان کار می‌کنند و دستگاه هم مشغول کار است. راوی هم می‌گوید، پرینتر در حال پرینت گرفتن فک پایینی انسان است.
اگرچه مدت‌ها است از این فناوری در بعضی از صنایع استفاده می‌شود، اما کاهش قیمت‌ها و افزایش عرضه و کیفیت آن‌ها سبب شده تا صنایع بیش‌تری قادر به استفاده از این دستگاه‌ها باشند. اما نکته این جا است که حتی کره جنوبی، یکی از پایتخت‌های تکنولوژی و جراحی زیبایی در دنیا هم هنوز نتوانسته از پرینتر ۳ بعدی در پزشکی استفاده کند.
پارک هیون وی از مرکز تکنولوژی پرینترهای سه بعدی در کره جنوبی می‌گوید: «در حال حاضر مشغول تنظیم پرینترهای سه بعدی هستیم تا برای تولید پروتز آماده شود…»

در هر حال، تصاویر به نمایش درآمده، اولین فیلمی است که در تلویزیون دولتی کره شمالی از پرینتر سه بعدی مشغول کار پخش می‌شود.
رییس دانشگاه علوم و تکنولوژی کره شمالی هم در این گزارش تلویزیونی گفت، پیش از این چند تا پرینتر ۳ بعدی در دانشگاه‌های این کشور وجود داشته اما از آن‌ها برای تولید نمونه‌های اولیه لامپ‌های خورشیدی استفاده می‌شده است.

https://www.nknews.org


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>