با ۱۷۰میلیون تومان دندانپزشک شوید!

pardis tehran dental uni3

این روز‌ها تب دانشگاه و داشتن تحصیلات عالیه و اخذ مدارج علمی آنچنان به جان برخی افتاده است که حتی حاضرند برای دریافت یک مدرک در برخی از دانشگاه‌های کشور میلیون‌ها تومان هزینه کنند
طراحی
با بررسی وضعیت شهریه پردیس‌های دانشگاهی متوجه می‌شویم که متوسط شهریه رشته‌های کار‌شناسی ارشد از ۱۵ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد که در این میان شهریه رشته‌های کار‌شناسی ارشد علوم انسانی بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان و شهریه مابقی رشته‌های کار‌شناسی ارشد بین ۱۷ تا ۲۰ میلیون تومان است.

البته این شهریه‌ها نیز زمانی همین مقدار باقی می‌ماند که دانشجو تمامی واحدهای اخذ شده را گذرانده و اتمام دوره بدون حذف و یا افتادن در درس یا برخی از دروس باشد.

در دوره دکتری شاهد مبالغ بالاتری می‌باشیم. شهریه در این دوره از ۳۰ میلیون تومان شروع شده و گا‌ها تا ۷۰ میلیون تومان نیز می‌رسد. اما این شهریه‌ها تنها به دوره‌های دکتری ناپیوسته مربوط می‌شود.

دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته‌های دکتری پیوسته این دانشگاه‌ها می‌باشند، شهریه‌هایی بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند که در این بین رشته دندانپزشکی با شهریه ۱۷۰ میلیون تومان برای دانشجویان ایرانی و ۱۸۰ میلیون تومان برای دانشجویان غیرایرانی جزو گران‌ترین رشته‌های دانشگاهی به شمار می‌رود.

همچنین جزییات شهریه دکتری واحد بین‌الملل دانشگاه‌ها و آخرین شهریه موسسات غیرانتفاعی نشان می‌دهد که بر اساس آن واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گران‌ترین و پردیس شماره دو دانشگاه سیستان و بلوچستان ارزان‌ترین شهریه را دریافت می‌کنند.

منبع: پارسینه


تگ ها

، ، ، ، ،

4 یادداشت

 1. پیمان

  سلام.آیا منظورتون این هست که با پرداخت۱۷۰ میلیون تومن،میشه بدون کنکور،دندانپزشکی خوند؟

  پاسخ
  1. نيما

   زهی خیال باطل. نه عزیز دل برادر باید کنکور شرکت کنی و با بقیه سر همین موضوع رقابت کنی

   پاسخ
 2. امید

  میشه بگید چطوری حساب کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دندان پزشکی ۶ سال است و هر سال ۱۷ میلیون میشه: ۱۷*۶= میلیون ۱۲۰

  پاسخ
  1. حسین

   عزیزم تورم هم حساب کن – الان ۱۷ میلیون هس ایا ۶ سال دیگه هم ۱۷ میلیون هس؟؟؟؟

   پاسخ

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>