نگاهی یک‌ماهه به سلامت دهان کودکان

NCDHM

درباره ماه ملی سلامت دهان کودکان در آمریکا

ماه ملی سلامت دهان کودکان (NCDHM) مناسبتی است که انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA)، آن را در طول ماه فوریه مقارن با دوازده بهمن تا دهم اسفند، در این کشور برگزار می‌کند. این مناسبت، برای اولین بار هشتم فوریه سال ۱۹۴۹ توسط ADA در دو شهر آمریکا برگزار شد و سپس به مناسبتی یک هفته‌ای و در نهایت یک ماهه گسترش پیدا کرد. NCDHM هم مانند تمام مناسبت‌های دیگر، فرصتی برای جلب توجه افراد به پیام‌هایی خاص است. در این ماه، هزاران نفر در جوامع عمومی سراسر آمریکا و همچنین مراکز نظامی این کشور، پیام‌های بهداشت دهان کودکان را دریافت می‌کنند و ADA می‌کوشد به کمک حامیانش، توجه کودکان را به اهمیت سلامت دهان جلب کند. چرا که روشن است ایجاد عادت‌های خوب بهداشتی و مراجعه به دندان‌پزشک برای معاینه مرتب دندان‌ها از دوران کودکی، به افراد کمک می‌کند با دندان‌ها و لثه‌های سالم به دوران نوجوانی گذر کنند.

پوستر کمپین NCDHM برای ماه فوریه سال ۲۰۱۸ به همراه شعار امسال

کمپین NCDHM سال ۲۰۱۸
انجمن دندان‌پزشکی آمریکا همه ساله در شرف ماه فوریه، کاتالوگ‌ها، ویدیوهای کارتونی و آموزشی و دستورالعمل‌هایی برای معلم‌ها، والدین و دندان‌پزشکان در وب‌سایت خود ارائه می‌دهد تا این اشخاص بتوانند با استفاده از آن‌ها، توصیه‌های بهداشت دهان را در خانه، مطب و کلاس درس به کودکان بیاموزند. (برای دیدن برنامه‌های انجمن دندان‌پزشکی آمریکا برای فوریه ۲۰۱۸ کلیک کنید.)

کمپین ماه سلامت دهان کودکان در سال ۲۰۱۸ با حمایت  Crest و  Oral Bتشکیل شده است. این کمپین امسال هزاران دندان‌پزشک، دانشجو و مربی بهداشت داوطلب را گرد هم آورده تا نکته‌های مد نظر آن در مورد سلامت دهان را به کودکان، معلمان و مراقبان آن‌ها بیاموزند. شعار امسال این کمپین “دندان‌هایت با خمیردندان فلوراید دار مسواک بزن؛ برای داشتن یک لبخند سالم بین دندان‌هایت را تمیز کن!” انتخاب شده است.

منبع: سایت انجمن دندان‌پزشکی آمریکا

ada.org

 

 


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>