نوید ترابیان، داستان یک رویا

Navid Torabian

اشکان نعمت‌پور/ دندانه: این داستان عشق دوگانه یک جوان ۲۸است که در ساکرامنتو آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده است. او عاشق فوتبال است اما در کنارش دندان‌پزشکی را هم به عنوان حرفه انتخاب کرده است.

نوید ترابیان همیشه دوست داشت فوتبالیست شود. اما مادرش جور دیگری فکر می‌کرد و از او قول گرفت که یک کار دیگر را هم یاد بگیرد تا از راه آن پول دربیاورد. بنابراین نوید به دانشگاه رفت تا در رشته بیولوژی درس بخواند، اما هنوز مطمئن نبود می‌خواهد چه شغلی داشته باشد: «مثل بیشتر کسانی که تازه فارغ‌التحصیل شده‌اند، نمی‌دانستم می‌خواهم با زندگی‌ام چه کار کنم. تنها چیزی که ازش مطمئن بودم، عشقم به فوتبال بود.»
Navid Torabian1در همان روزها نوید راجع به برنامه «یک شوت، یک رویا» شنید، برنامه‌ای که در جنوب کالیفرنیا برگزار می‌شد و هدف از آن، کشف استعدادها در آمریکا و نمایش آن برای مربیان و استعدادیاب‌های اروپایی بود. بنابراین، نوید بعد از فارغ‌التحصیلی به آنجا رفت تا شانسش را امتحان کند. استعداد او در این آزمون جلب توجه کرد و انتخاب شد تا به آلمان برود و در یک اردوی تمرینی فشرده و سخت تمرین کند.
درخشش او در اردوی آلمان باعث شد یک ایجنت سراغش رفت تا با او قرارداد ببندد و مدیربرنامه‌هایش شود. مدیربرنامه‌های نوید درهای جدیدی را به روی او گشود و او را برای تست به چند تیم برد. نوید یکی از این باشگاه‌ها را پسندید- آنها هم بازیکنی مثل او را می‌خواستند- بنابراین قراردادی یک ساله بست تا همه چیز رویایی شود.
به نظر می‌رسید آرزوی همیشگی نوید ترابیان به واقعیت پیوسته؛ اما او در یک مسابقه در نیمه‌های فصل مصدوم شد و همین مساله یک سوال مهم را برایش پیش آورد: آیا واقعا فوتبال ارزشش را دارد؟ آیا شغلی است که می‌خواهد سال‌های طولانی درگیرش باشد؟ به همین دلیل، در پایان فصل تصیم گرفت سراغ یک ماجراجویی تازه برود و پا جای پای دوستش گذاشت که او هم فوتبال بازی می‌کرد اما همزمان دندان‌پزشک هم بود: «خیلی از روش اداره مطبش و نحوه برخوردش با بیماران خوشم می‌آمد. این اولین بار بود که یک حرفه غیر از فوتبال من را هیجان زده می‌کرد.»
حالا نوید باید تصمیم بزرگی می‌گرفت: قراردادش را تمدید می‌کرد یا می‌رفت و دندان‌پزشکی می‌خواند: «آدم‌های زیادی می‌شناختم که مصدوم شده بودند و هنوز داشتند سعی می‌کردند تا دوباره به زمین برگردند و موفق شوند. ولی من نمی‌خواستم آینده حرفه‌ام را به دست یک مربی بسپارم که می‌توانست بدون یک لحظه تردید اسمم را خط بزند. تصمیم گرفتم سرنوشتم را دست خودم بگیرم و دنبال دندان‌پزشکی رفتم.»
او برای تحصیل به کالیفرنیا رفت و توانست به با رتبه برتر در رشته دندان‌پزشکی فارغ‌التحصیل شود و سپس یک دوره رزیدنتی در حوزه جراحی فک و صورت و ایمپلنت را آغاز کرد.
او می‌گوید از تصمیمش راضی است، چون فکر می‌کند حرفه‌ای باثبات خواهد داشت و در عین حال، درمان بیماران به او حس بسیار خوشایندی می‌دهد که باعث می‌شود از تصمیمش راضی‌تر باشد. با این حال، او هنوز فوتبال و اثری که روی زندگی‌اش گذاشت را فراموش نکرده: «فوتبال به من انگیزه و انضباط داد و ذات رقابت طلبی در من ایجاد کرد. راستش فوتبال کیفیتی که لازم بود تا در زندگی موفق شوم را به من داد. برای همین است که اینقدر عاشق این بازی هستم، به خاطر چیزهایی که به من یاد داد.»

منبع این نوشتار:

http://www.dental.pacific.edu/about/our-family/navid-torabian


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>