ایدکس؛ سومین نمایشگاه بزرگ دندان‌پزشکی دنیا در ترکیه

idex 5

همه چیز درباره نمایشگاه تجهیزات سلامت دهان و دندان استانبول

idex_istanbul_logo_11559نمایشگاه ایدکس یا (Istanbul Oral and Dental Health Apparatus and Equipment Exhibition (IDEX، یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری در ترکیه است. امسال پانزدهمین دوره این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۶ فروردین ۹۷ (برابر با  ۱۲ تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۸) در مرکز نمایشگاهی شهر استانبول برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دندانه، برگزارکننده این نمایشگاه شرکت CNR EXPO است که یک شرکت برگزار کننده نمایشگاهی در ترکیه با قدمت سی ساله است. امسال شرکت برگزار کننده نمایشگاه‌ Pozitif Fairs و انجمن بازرگانان دندان‌پزشکی ترکیه (DISSIAD) در برگزاری ایدکس همکاری و وزارت بهداشت ترکیه از آن حمایت می‌کند.

یکی از رویدادهای ضمنی نمایشگاه ایدکس ۲۰۱۸ استانبول، سمپوزیومی است که نشریه دنتال تریبون ترکیه با همکاری نشریه دنتال تریبون بین‌المللی در آن برگزار می‌کند. همچنین در کنار این سمپوزیوم، کارگاه‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارهایی توسط متخصصین برجسته از سراسر دنیا برگزار می‌شود.

ایدکس را براساس تعداد شرکت‌کنندگان، برندها، بازدیدکنندگن و فضای نمایشگاه، یکی از شاخص‌ترین رویدادهای صنعتی منطقه اوراسیا می‌شناسند. همچنین گفته می‌شود این نمایشگاه، یکی از سه رویداد برتر دنیا در صنعت دندان‌پزشکی است.

idex-etkinlik-2018-engاین نمایشگاه با اختصاص فضایی به مساحت بیست و پنج هزار متر مربع و با شرکت چهارصد برند داخلی و خارجی و پانزده هزار بازدیدکننده که بیش از ده درصد آن‌ها خارجی هستند برگزار می‌شود. حدود بیست درصد از شرکت‌‌های حاضر در این نمایشگاه از سایر کشورهای اروپا، آمریکا و خاور دور به ترکیه می‌آیند. مخاطبان این نمایشگاه، دندان‌پزشکان عمومی و متخصصین دندان‌پزشکی کودکان، پرستودنتیست‌ها، ارتودنتیست‌ها، تکنسین‌ها و لابراتوارهای دندان‌پزشکی، واردکنندگان و صادرکنندگان و دانشجویان دندان‌پزشکی هستند.

از جمله محصولات ارائه شده در ایدکس می‌توان به یونیت‌های دندان‌پزشکی، تجهیزات اشعه ایکس، دستگاه‌های لیزر، اوتوکلاوها، سیستم‌های پانورامیک و سفالومتریک، سیستم‌های آسپیراسیون جراحی و کمپرسورهای دندان‌پزشکی، تجهیزات پرکردن دندان، آمالگاماتورها، محصولات اندو، سیستم‌های ایمپلنت، تجهیزات جراحی پریودنتال، محصولات بی‌حسی، نرم‌افزارهای مطب و فرنیچر دندان‌پزشکی اشاره کرد.

در حال حاضر بازار دندان‌پزشکی ترکیه صد و هفتاد و هفت میلیون دلار آمریکا ارزش و سالانه شش تا هفت درصد رشد دارد. این بازار، وابسته‌ترین بازار ترکیه به واردات است، به گونه‌ای که ۹۰ درصد محصولات دندان‌پزشکی ترکیه وارداتی و نرخ واردات آن سه برابر صادرات آن است.

تعداد دندان‌پزشکان ترکیه در پنج سال اخیر هفتاد و هشت درصد رشد داشته است و آمار تعداد دندان‌پزشکان در این کشور در سال ۲۰۱۶ حدود بیست و هفت هزار نفر و بوده و این کشور در این سال سی و نه دانشکده‌ دندان‌پزشکی داشته است.

نمایی از فضای نمایشگاهی CNR Expo

نمایی از فضای نمایشگاهی CNR Expo

 

منبع: cnridex.com

dental-tribune.com


تگ ها

، ، ، ، ، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>