دکتر مهدی رهبر، نماینده دندان‌پزشکان در جمع دانشجویان برگزیده سال۹۶

57649897

آیین اختتامیه بیست و ششمین دوره جشنواره «دانشجوی نمونه» روز پانزدهم اسفند۹۶ به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد. در این مراسم با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ۴۰ دانشجوی نمونه کشوری تقدیر شد.

mehdi rahbarدکتر مهدی رهبر دانشجوی دکتری تخصصی بالینی در رشته دندان‌پزشکی ترمیمی و زیبایی از دانشگاه علوم‌ پزشکی تبریز، به عنوان یکی از سیزده دانشجوی برگزیده وزارت بهداشت و تنها دانشجوی دندان‌پزشکی نمونه کشوری سال۹۶ انتخاب شد.

در این جشنواره بیست و ششم از سه هزار و ۱۰۵ دانشجوی داوطلب در وزارت علوم ۲۷ دانشجوی نمونه و از یک هزار و ۲۴۷ داوطلب وزارت بهداشت ۱۳ دانشجوی نمونه انتخاب شدند که ۵ نفر از آن‌ها از دانشگاه علوم پزشکی تهران بودند.

دکتر صدیقی دبیر جشنواره با اشاره به روند داوری برگزیدگان گفت: «از میان داوطلبانی که در سامانه جشنواره نام‌نویسی کرده بودند درمجموع ۲۲۰ دانشجو به رقابت وزارت‌خانه‌های علوم و بهداشت راه یافتند و از این تعداد بر اساس سهمیه‌ای که سال‌ها بین دو وزارتخانه توافق شده است ۲۷ نفر از وزارت علوم و ۱۳ نفر از وزارت بهداشت منتخب نمونه کشوری شدند.»

وی با اشاره به آمار برگزیدگان در گروه‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی افزود: «در حوزه وزارت بهداشت ۱ نفر در مقطع دکترای تخصصی بالینی، ۵ نفر در مقطع دکترای تخصصی، ۳نفر در مقطع دکترای حرفه‌ای، ۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۲ نفر در مقطع کارشناسی برگزیده شدند که در بین منتخبین این حوزه ۷ نفر آقا و ۶ نفر خانم هستند.»
در جشنواره سال۹۶ دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تربیت مدرس بیشترین تعداد دانشجوی نمونه کشوری را داشتند.

mehdi rahbar2درباره دکتر مهدی رهبر
دکتر رهبر متولد سال ۱۳۶۷ و دانشجوی مقطع دکترای تخصصی بالینی در رشته دندان‌پزشکی ترمیمی و زیبایی دانشکده دندان‌پزشکی تبریز است.
او در سال ۹۳ و در مقطع دکترای حرفه‌ای نیز به عنوان دانشجوی نمونه کشوری سال ۹۳ انتخاب شده بود.
انتشار بیش از ۲۴ مقاله‌ علمی در ژورنال‌های بین‌المللی داخلی و خارجی، همکار اصلی ۱۳ طرح تحقیقاتی مصوب ، انتشار یک کتاب تخصصی با موضوع سلول‌های بنیادی در دندان‌پزشکی و ۲ کتاب تخصصی در دست چاپ از سوابق پژوهشی وی است.

او به‌عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بین مقاطع تخصصی و فلوشیپ در سال ۹۶ نیز انتخاب شدند. در عرصه‌ فعالیت‌های فرهنگی، کسب مقام اول کشوری در نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی تیتر ۹ در سال ۹۴، کسب مقام سوم کشوری در هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۴، دبیر کمیته مشورتی دانشجویی نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی تبریز از سال ۱۳۹۶-۱۳۹۴، معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۹۶-۹۵، عضو هیات موسس کانون های اخلاق و فلسفه پزشکی در سال ۹۴ و جهادگران سلامت در سال۹۶، عضو شورای مرکزی کانون های عاشقان ثارالله، اخلاق و فلسفه ی پزشکی و جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سرپرست و جهادگر تیم‌های دندانپزشکی در اردوهای جهادی ۹۲ تا ۹۶ در استان آذربایجان شرقی در مناطق محروم بخشی از فعالیت های این دانشجوی نمونه می باشد. همچنین کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترای حرفه ای دندانپزشکی در سال ۱۳۹۳ و عضویت در بنیاد ملی نخبگان از سال ۱۳۹۴ بخش دیگری از افتخارات اوست.

سلفی با معاون اول رییس جمهور در مراسم معرفی دانشجویان نمونه سال۹۶

سلفی با معاون اول رییس جمهور در مراسم معرفی دانشجویان نمونه سال۹۶


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>