من، اینستاگرام و کامنت‌ فالوئرها

instagram smile

ماجراهای دکتر حق‌التدریسی: قسمت اول

این مجموعه ماجراهای یک فارغ التحصیل خیالی در یکی از رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی‌ست که برای عضویت در هیات علمی دانشگاه خیالی به هر در و دیواری می‌زند و در عین حال فعالیت او برای تاسیس مطب و رونق بخشیدن به آن شوخی‌هایی را با فضاهای کاری‌ای که اشنای اکثر دندان‌پزشکان است رقم می‌زند.
تشابه اسامی و موقعیت‌ها با نمونه‌های عینی کاملا اتفاقی است و نویسنده مسئولیتی در قبال خیال‌پردازی خوانندگان نسبت به انطباق نمونه‌های بیرونی و مشابهات آن در داستان ندارد.

مشاور تبلیغاتیم مثل مربی‌هایی که بازیکنشون رو روحیه میدن بهم قول داد اگه ۱۰k دیگه به فالوئرهام اضافه بشه زنگ‌خور مطب روزی پنج شش تا بیشتر می‌شه. این رو که گفت منو برد به سال‌ها پیش وقتی هنوز مدرسه ابتدایی می‌رفتم. یاد دایی مادرم که راننده آژانس بود در خاطرم زنده شد. وقتی از اوضاع راضی بود می‌گفت زنگ خور آژانس خوبه و وقتی اوضاع بر وفق مراد نبود می‌گفت آژانس زنگ خور نداره.‌
مشاور تبلیغاتیم ادامه داد: خیلی هم پست‌های تخصصی نذار دکتر جون! تبلیغاتت زیر پوستی باشه بهتره. حتما پست‌هات رو واتر مارک بزن آخه دیده شده همکارهاتون پست که کم میارن به عکس قبل و بعد بیماران همدیگه ناخونک می‌زنن.
این رو که گفت نیشخندی زد. دیده شدن باکال کوریدورهای وایدش تمرکز منو از حرفاش به هم زد، بخصوص که با روتیشن پرمولرهای بالا و پایینش مجموعه‌ای درست کرده بود که زشتی لبخندش رو کامل کرده بود.
بعد گفت: اصلا می‌دونید به نظر شما میشه آدم ۳۰k فالوئر واقعی داشته باشه بعد پستاش فقط ۲۰۰ تا لایک بخوره ؟
هنوز مبهوت بودم و توی فکر اینکه چرا سافت‌تیشوی صورت مشاور تبلیغاتیم نتونسته بود دیسکرپنسی اسکلتالش رو بپوشونه که صداش منو به خودم آورد: دکتر حواستون بامنه؟
بلافاصله گفتم: بله بله لایک لایک…
ادامه دادم: ناصر آقا شما بفرمایید…
ناصر گفت: البته فقط لایک مهم نیست دکتر جان. کامنت مهم‌تره. دکتر نگران هیچی نباشید به بچه‌ها گفتم برای پستاتون کامنت‌های خوب بنویسن. شمام به منشی‌هاتون بگید پست‌ها رو پوشش بدن…
این یکی حرفش منو یاد یک فیلم ژانر دفاع مقدس انداخت که حاج نصرت رزمنده نقش اول خط‌شکن فیلم می‌گفت: من دارم می‌رم جلوی تانک‌هاشون رو بگیرم، به بچه‌ها بگید پوشش بدن…!


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>