مرور شماره جولای ۲۰۱۸ نشریات دندان‌پزشکی دنیا

magazines+

طبق روال ماه‌های اخیر تلاش داریم به بهانه مرور شماره ماه جولای نشریات دندان‌پزشکی به معرفی تعدادی از مجلات دندان‌پزشکی دنیا و پیشینه آنها بپردازیم. با ما همراه باشید:

International Journal of Pediatric Dentistry

International Journal of Pediatric Dentistry

ژونال بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان سال ۱۹۹۱ از ادغام ژورنال انجمن بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان و ژورنال انجمن دندان‌پزشکی کودکان بریتانیا تشکیل شد. این نشریه که هر ماه منتشر می‌شود، مقالاتی در همه حوزه‌های دندان‌پزشکی کودکان، از جمله رشد، مدیریت رفتار، پیشگیری، ترمیم، ارتودنسی، کودکانی که در معرض خطر برخی داروها هستند و کودکان دارای معلولیت را دربرمی گیرد. یکی از ویژگی‌های ژورنال بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان، گزارش کیس‌های غیرمعمول و پیچیده است.
از جمله آخرین مقالات این ژورنال که در شماره جولای ۲۰۱۸ آن منتشر شده است، “نرم‌افزاری برای تشخیص آسیب‌های تروماتیک دندان در تلفن‌های همراه هوشمند”، “مطالعه دانشگاهی در مورد کارکرد کامپوزیت‌های رزینی” و “رفتاردرمانی بیماران عصبی در دندان‌پزشکی کودکان” هستند.
مجموعه کامل این مقالات را در آدرس (https://onlinelibrary.wiley.com/journal/1365263x) ببینید.

 

Dental EconomicsDental Economics

مجله اقتصاد دندان‌پزشکی (DE) که قبلاً به معرفی آن پرداختیم، تیتر روی جلد شماره جولای ۲۰۱۸ خود را به کد مالیاتی جدیدی در آمریکا اختصاص داده است. دیگر تیترهای روی جلد آن، “عبور از ۲۰ درصد از کسری‌های بودجه به رغم میزان درآمد” و “تبدیل لابراتوار دندان‌پزشکی به CAD” هستند و از مقاله‌های داخلی مجله می‌توان به موضوعات “مزایای استفاده از همکاران جوان در مطب‌های دندان‌پزشکی و چگونگی انتخاب بهترین آن‌ها” و سخنرانی TED با عنوان “مهم‌ترین تصمیمی که در تمام زندگی‌تان می‌توانید بگیرید” که حول استفاده از نرم‌افزارها ایرادشده است اشاره کرد.
آرشیو مجله اقتصاد دندان‌پزشکی را در آدرس (https://digital.dentaleconomics.com/dentaleconomics/Store.action) ببینید.

Journal of the American Dental Association

Journal of the American Dental Association

ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JADA)، تیتر روی جلد شماره جولای ۲۰۱۸ خود را به “شیوع بیماری‌های پریودنتال در بزرگسالان آمریکایی” اختصاص داده است. مقاله اخلاق پزشکی این شماره JADA، به “کار کردن حین بیماری” اختصاص یافته است و از سایر تیترهای روی جلد آن می‌توان از “بیماری‌های پریودنتال دربیماران اچ‌آی‌وی مثبت که متامفتامین مصرف می‌کنند”، “کاهش حساسیت دندان با پتاسیم اگزالات” و “تجویز بیش از یک داروی مخدر برای بیماران دندان‌پزشکی” نام برد.
آخرین شماره ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا را در این آدرس ببینید: (https://jada.ada.org/current)


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>