مرور شماره جولای ۲۰۱۸ نشریات دندان‌پزشکی دنیا

magazines+

طبق روال ماه‌های اخیر تلاش داریم به بهانه مرور شماره ماه جولای نشریات دندان‌پزشکی به معرفی تعدادی از مجلات دندان‌پزشکی دنیا و پیشینه آنها بپردازیم. با ما همراه باشید:

International Journal of Pediatric Dentistry

International Journal of Pediatric Dentistry

ژونال بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان سال ۱۹۹۱ از ادغام ژورنال انجمن بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان و ژورنال انجمن دندان‌پزشکی کودکان بریتانیا تشکیل شد. این نشریه که هر ماه منتشر می‌شود، مقالاتی در همه حوزه‌های دندان‌پزشکی کودکان، از جمله رشد، مدیریت رفتار، پیشگیری، ترمیم، ارتودنسی، کودکانی که در معرض خطر برخی داروها هستند و کودکان دارای معلولیت را دربرمی گیرد. یکی از ویژگی‌های ژورنال بین‌المللی دندان‌پزشکی کودکان، گزارش کیس‌های غیرمعمول و پیچیده است.
از جمله آخرین مقالات این ژورنال که در شماره جولای ۲۰۱۸ آن منتشر شده است، “نرم‌افزاری برای تشخیص آسیب‌های تروماتیک دندان در تلفن‌های همراه هوشمند”، “مطالعه دانشگاهی در مورد کارکرد کامپوزیت‌های رزینی” و “رفتاردرمانی بیماران عصبی در دندان‌پزشکی کودکان” هستند.
مجموعه کامل این مقالات را در آدرس (https://onlinelibrary.wiley.com/journal/1365263x) ببینید.

 

Dental EconomicsDental Economics

مجله اقتصاد دندان‌پزشکی (DE) که قبلاً به معرفی آن پرداختیم، تیتر روی جلد شماره جولای ۲۰۱۸ خود را به کد مالیاتی جدیدی در آمریکا اختصاص داده است. دیگر تیترهای روی جلد آن، “عبور از ۲۰ درصد از کسری‌های بودجه به رغم میزان درآمد” و “تبدیل لابراتوار دندان‌پزشکی به CAD” هستند و از مقاله‌های داخلی مجله می‌توان به موضوعات “مزایای استفاده از همکاران جوان در مطب‌های دندان‌پزشکی و چگونگی انتخاب بهترین آن‌ها” و سخنرانی TED با عنوان “مهم‌ترین تصمیمی که در تمام زندگی‌تان می‌توانید بگیرید” که حول استفاده از نرم‌افزارها ایرادشده است اشاره کرد.
آرشیو مجله اقتصاد دندان‌پزشکی را در آدرس (https://digital.dentaleconomics.com/dentaleconomics/Store.action) ببینید.

Journal of the American Dental Association

Journal of the American Dental Association

ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (JADA)، تیتر روی جلد شماره جولای ۲۰۱۸ خود را به “شیوع بیماری‌های پریودنتال در بزرگسالان آمریکایی” اختصاص داده است. مقاله اخلاق پزشکی این شماره JADA، به “کار کردن حین بیماری” اختصاص یافته است و از سایر تیترهای روی جلد آن می‌توان از “بیماری‌های پریودنتال دربیماران اچ‌آی‌وی مثبت که متامفتامین مصرف می‌کنند”، “کاهش حساسیت دندان با پتاسیم اگزالات” و “تجویز بیش از یک داروی مخدر برای بیماران دندان‌پزشکی” نام برد.
آخرین شماره ژورنال انجمن دندان‌پزشکی آمریکا را در این آدرس ببینید: (https://jada.ada.org/current)

 

incisal edge

Incisal Edge

فصل‌نامه Incisal Edge، مجله‌ای با مضمون سبک زندگی برای دندان‌پزشکان است که به کیفیت رفتارهای روزمره، بهبود محیط مطب و روابط آن‌ها با بیمارانشان می‌پردازد.
این نشریه جوایزی از جمله جایزه ادیسون را برای دستاوردهای دندان‌پزشکان و جایزه بهترین طراحی مطب را به آنان اعطاء و در هر شماره اشخاص تأثیرگذار و زنان موفق در دندان‌پزشکی را معرفی می‌کند.
Incisal Edge تصویر روی جلد شماره تابستان ۲۰۱۸ خود را به مارکو گادولا، مدیر عامل کمپانی ایمپلنت اشترومن اختصاص داده و او را به عنوان دومین شخص تأثیرگذار در دندان‌پزشکی معرفی کرده است. او همچنین دکتر استیو دادائان (steve dadaian) دندان‌پزشک عمومی و ستاره راک آمریکایی را معرفی کرده و با دکتر هووارد استرسلر، دندان‌پزشکی که در زمینه هوش مصنوعی هم فعالیت دارد، درباره کاربردهای این تکنولوژی در دندان‌پزشکی به گفتگو پرداخته است.
مشروح این مقالات به همراه تصاویر برترین معماری‌های مطب‌های دندان‌پزشکی سال ۲۰۱۷ را در آدرس (http://www.incisaledgemagazine.com) مشاهده کنید.

bite

Bite

گاز! یک مجله استرالیایی دندان‌پزشکی با مضمون مدیریت مطب است که یازده شماره از آن در سال چاپ می‌شود.
این مجله تصویر روی جلد شماره جولای ۲۰۱۸ خود را به خانم دکتر Angie Lang، مخترعی اختصاص داده است که یک نوشیدنی برای درمان بیماری‌های دهان و همچنین یک سیستم تورچ که نواحی دارای پوسیدگی دندان و مشکلات لثه را مشخص می‌کند اختراع کرده است.
از جمله سایر تیترهایی که روی جلد این شماره مجله به چشم می‌خورد، می‌توان به “خطر هدایا” که عنوان مقاله‌ای با موضوع حدود پذیرفتن هدایای بیماران است و همچنین “راه‌حل‌های نرم‌افزاری” که به بررسی مشکلات رایج در مدیریت مطب و نرم‌افزارهای مناسب برای حل آن‌ها پرداخته است اشاره کرد.
آخرین شماره نشریه Bite! را در آدرس https://issuu.com/engagemedia/docs/bite_july_2018 بخوانید.

oral health

 

Oral health

مجله سلامت دهان که ماه گذشته آن را معرفی کردیم، در تصویر روی جلد شماره فعلی یعنی ماه جولای ۲۰۱۸ خود، به مقایسه چهره یک فرد در دو حالت بی‌دندانی کامل و دارای دندان پرداخته است و در مقاله مربوط به این تیتر، با تصویر کردن افراد در حالت بی‌دندانی کامل در ادوار گذشته و صورت نازیبای آنان، تاریخچه جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته در سنین بزرگسالی را مطرح کرده و به این نکته پرداخته که چگونه علم دندان‌پزشکی تنها طی نیم‌قرن، این مشکل را حل کرده است.
از دیگر موارد خواندنی این شماره، می‌توان به مقالاتی با موضوعات بررسی طرح درمان صحیح در بیماری‌های پریودنتال، درمان ترکیبی سفید کردن دندان به همراه جوان‌سازی پوست برای حاصل شدن نتیجه بهتر و همچنین مقاله‌ای در باب معرفی چند دستگاه و متریال ضروری در مطب هر دندان‌پزشک، از جمله دستگاه تشخیص سرطان دهان و متریال ترمیمی دارای کلسیم و فسفات که فلوراید هم آزاد می‌کنند و مانع از گسترش پوسیدگی دندان می‌شود اشاره کرد.
مجموعه مقالات شماره جولای ۲۰۱۸ مجله سلامت دهان را در آدرس https://www.oralhealthgroup.com/edition/2018-07/ بخوانید.

The Journal of Prosthetic Dentistry

(The Journal of Prosthetic Dentistry (JPD

ژورنال دندان‌پزشکی پروتزهای دندانی که پیش از این آن را معرفی کرده بودیم، در شماره جولای ۲۰۱۸ خود، مقالات جالبی را حول دو موضوع ایمپلنت و لمینیت گرد هم آورده است.
از مجموعه مقالاتی که موضوع آن‌ها ایمپلنت است، می‌توان به عناوین “مرور و تحلیلی بر آثار گذاشتن فوری تاج ایمپلنت بر فِیلر و کاهش تراکم استخوان در ایمپلنت‌های تک واحدی” و “روش جایگزین ساخت دیجیتال پروتزهای کامل و ثابت مندیبولار استوار بر ایمپلنت با فضای ترمیمی محدود” و از مقالاتی که به موضوع لمینیت پرداخته‌اند می‌توان به “تأثیر ضخامت مینای دندان و پرسلن بر فیِلر پرسلن ونیر” و “آثار مواد سرامیک و سیمان رزینی بر روی ثبات رنگ لمینت ونیرها با از بالا رفتن سن” اشاره کرد.
مجموعه مقالات شماره جولای ۲۰۱۸ ژورنال دندان‌پزشکی پروتزهای دندانی را در آدرس https://www.thejpd.org/current مشاهده کنید.


تگ ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>