محرومیت دندان‌پزشکان در مناطق محروم!

orumieh-EXCIDA56-BEHNAM ABBASIAN

دندانپزشکان مناطق محروم نیازمند حمایت هستند و حقوق و کارانه پایین انگیزه ارائه خدمت را از بین می‌برد.

دکتر بهنام عباسیان، عضو دندان‌پزشک شورای عالی نظام پزشکی اظهار داشت: دندانپزشکانی که پس از فارغ التحصیلی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دهان و دندان به مناطق محروم می‌روند با مشکلات عدیده‌ای از جمله نبود تجهیزات کافی برای ارائه خدمات به بیماران مواجه هستند.

وی با اشاره به این که دندانپزشکان مناطق محروم و دور افتاده از تسهیلات رفاهی کافی برای گذران زندگی خود برخوردار نیستند، افزود: این دندان‌پزشکان با تجهیزات کم در مراکز درمانی دولتی به ارائه خدمات می‌پردازند و پروانه برای تاسیس مطب خصوصی نیز به آن‌ها داده نمی‌شود و با یک شیفت کار نمی‌توانند امورات زندگی خود و خانواده‌شان را بگذرانند.

وی ادامه داد: دندان‌پزشکان برای ساماندهی نیازهای مردم به مناطق محروم فرستاده می‌شوند، اما هیچ زیرساخت و امکاناتی برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و حتی برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این مناطق تنها کشیدن دندان و طرح وارنیش فلوراید برای گروه‌های هدف در نظر گرفته شده است.

عضو دندان‌پزشک شورای عالی نظام پزشکی تصریح کرد: میزان پوسیدگی دندان‌ها در مردم مناطق محروم بالاست و به درمان‌های تخصصی نیاز دارند، اما به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم دندان‌پزشکانی که به این مناطق فرستاده می‌شوند نمی‌توانند خدمات لازم را به بیماران ارائه دهند.

دکتر عباسیان تصریح کرد: در حق دندانپ‌زشکانی که در مناطق محروم برای ارائه خدمات به مردم مشغول به فعالیت هستند، اجحاف شده است و در نظر گرفتن حقوق و کارانه کم، انگیزه ارائه خدمت را در این قشر زحمتکش از بین می‌برد.

وی یادآور شد: دولت باید به منظور افزایش جاذبه ماندگاری دندان‌پزشکان در مناطق محروم تسهیلاتی را در نظر بگیرد ضمن آن که امکانات و تجهیزات کافی برای ارائه خدمات درمانی دهان و دندان به مردم نیازمند این مناطق هم مد نظر قرار دهد.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>