قرار نبود ما دستیار دندان‌پزشکی شویم!

had e vaset

نامه جمعی از دانشجویان تکنسین سلامت دهان به وزیر بهداشت

جمعی از دانشجویان تکنسین سلامت دهان در نامه‌ای به وزیر بهداشت با اشاره به چالش‌های پیش‌رو و آینده مبهم رشته خود خواستار توجه و پیگیری وزیر بهداشت شدند. در این نامه آمده است:

با سلام حضور سرور گرامی جناب دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر محترم و محبوب بهداشت درمان و آموزش پزشکی دولت تدبیر و امید

ما دانشجویان تکنسین سلامت دھان، بعد از گذراندن دو سال تحصیلی و نزدیک شدن به پایان دورہ آموزش اکنون بدون ردیف سازمانی و استخدامی ھستیم و اکثر استان‌ھا به دلایل مختلف نظیر کمبود بودجه و تعریف نشدن ردیف شغلی از سوی وزارت بهداشت از استخدام ما برای گذراندن تعھد شش ساله به عنوان تکنسین سلامت دھان سر باز زدہ‌اند و مجوز اینکه رشته ما مدرک مورد نیاز برای دستیاری دندان‌پزشکی می‌باشد، از سوی وزارت بهداشت اخذ شده است و اگر به هر دلیلی این تصمیم اتخاذ شده، با عنوان رشته تکنسین سلامت دهان، که از ابتدا با اهداف والای پیشگیری در حوزه سلامت دهان و دندان تدوین و به ما ابلاغ شده است، مغایرت دارد.

با توجه به اینکه تربیت دستیار نیاز به گذراندن دو سال تحصیلی و کوریکولوم آموزشی سلامت دھان ندارد ما خواستار تصحیح نحوہ آموزش و تبدیل وضعیت به نیروی کارآمد سازمان و تعریف ردیف سازمانی طبق تعهد ثبتی بدو پذیرش در این رشته هستیم و با توجه به بند دو تعهد زمان برگزاری فاینال در شروع طرح وقفه ایجاد نکند و درست بعد از فراغت از تحصیل طرح ما آغاز شود و در صورتی که حدنصاب قبولی کسب نشود دوره آموزش تکمیلی حین خدمت اعمال گردد.
از آنجا که دستیاری دندان‌پزشکی کمکی به آموزش پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان نمی‌کند و اگر مقرر بود که ما دانشجویان این رشته بعد از اتمام تحصیل دستیار شویم لزومی نداشت که وقت خود را صرف مدت تحصیل نماییم؛ چراکه بدوا هر کدام از ما می‌توانستیم بنا به درخواست خود در نزد یکی از دندان‌پزشکان شهر به عنوان دستیار مشغول شویم و تجربه کافی را حاصل نماییم لذا از سرور گرامی تقاضامندیم نسبت به حقوق ضایع شده ما دانشجویان در خصوص تعیین ردیف شغلی در حوزه پیشگیری عنایات و دستورات لازم را مبذول فرمایید.

بدین منظور از شما استدعا داریم:
با توجه به نیاز مبرم مردم در مناطق محروم، تقاضامند افزایش دامنه فعالیت‌های بهداشتی و درمانی برای رسیدگی بهتر و کارآمد‌تر در مناطق محروم و رسیدگی به بیماران اورژانسی هستیم.
جناب وزیر! این‌جانبان شدیدا نگران آینده شش سال بعد خود هستیم؛ زیرا بعد از شش سال تعهد هیچ تضمینی برای ماندن ما در سیستم با مدرک کاردانی وجود ندارد.
جناب وزیر! ما دانشجویان تکنسین سلامت دهان و دندان از محضر جنابعالی استدعا داریم با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید و تاکید ریاست محترم جمهور و حضرت‌عالی بر حوزه پیشگیری و همچنین ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کارآمد و شایسته ایران اسلامی در مناطق محروم، بر تعالی این رشته که خود احیا کننده و حامی آن هستید اقدام فرمایید.
همچنین با توجه به محل خدمت ما دانشجویان که اکثرا در مناطق محروم و فاقد دسترسی به خدمات اولیه دندان‌پزشکی می‌باشد، به منظور ارائه خدمات کارآمد‌تر تقاضای ارتقای سطح تحصیلیمان را داریم.
ضمن پیوست امضای برخی دندان‌پزشکان و مسئولان محترم و جمعی از دانشجویان، استدعای رسیدگی داریم.
از بذل عنایت جناب‌عالی کمال تشکر را داریم.
در پناه حق سرفراز و پاینده باشید.


تگ ها

،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>