لغو الزام نمایندگی برای ساماندهی قیمت مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی

reza masaeli4

اشخاص حقیقی مجوز واردات موازی می‌گیرند

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، از صدور مجوز واردات موازی بدون الزام به داشتن نمایندگی رسمی، برای مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی که در کشور افزایش قیمت قابل توجهی داشته‌اند خبر داد.

دکتر رضا مسائلی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری دندانه گفت: برای از بین رفتن وضعیت توزیع نابسامان در حوزه توزیع مواد و تجهیزات دندان‌پزشکی در کشور، الزام نمایندگی رسمی برای ورود این اقلام تا چند ماه لغو می شود و هرکس مجاز است هر یک از این اقلام را با قیمت کمتری وارد کشور کند.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه تصریح کرد: افرادی که بدون داشتن نمایندگی قصد وارد کردن کالاهایی که با منطقه اختلاف قیمت فاحشی دارد را دارند می‌توانند برای ثبت سفارش اقدام کنند و ما در سامانه جامع تجارت به آن مجوز می‌دهیم. حتی دندان‌پزشکانی که می‌خواهند مواد مصرفی مورد نیاز خود را به صورت کالای همراه مسافر وارد کشور کنند، می‌توانند در مبادی ورودی آن ها را قبض انبار کنند وزارت بهداشت برابر مقررات مربوطه و پس از اطمینان از اصالت و کیفیت کالا نسبت به تایید قبض انبار اقدام خواهد کرد.


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>