شواهدی از دندانپزشکی با قدمت ۴هزار سال

old denture1

محققان در محوطه‌ای تاریخی در شمال ایتالیا به شواهدی از دندانپزشکی در ۴۰۰۰ سال قبل دست یافتند.
به گزارش پارسینه، در جریان کاوشهای باستان‌شناسان در محوطه‌ای تاریخی در شمال ایتالیا بقایای جسد کودکی را کشف کردند که دندانهای وی با جواهرات تزئین شده بود.

آن‌ها همچنین موفق به کشف بقایای دندانهای چند انسان بالغ نیز شدند که دندانهای آن‌ها به اصطلاح امروزی پر شده بود.

محققان همچنین پس از بررسی‌های دقیق علمی به این نتیجه رسیدند که در آن دوران، از این رو ش‌ها فقط برای مرمت دندانهای ثروتمندان استفاده می‌شده است و افراد فقیر مجبور بودند با درد دندان خود مدارا کنند. محققان همچنین با بررسی این دندا ن‌ها توانستند به نوع رژیم غذایی ساکنان ایتالیای فعلی در هزاران سال قبل پی ببرند.
سال‌ها قبل نیز محققان اعلام کردند که بسیاری از تکنیکهای دندانپزشکی که از آ ن‌ها بعنوان دستاورد‌های تمدن مدرن نام برده می‌شود، هزاران سال قبل توسط مردم تمدنهای اینکا، مایا و آزتک به کار گرفته می‌شدند.

بر این اساس فنونی مانند پر کردن دندان، در میان مردم تمدنهای آمریکای جنوبی که پیش از هجوم اسپانیایی‌ها در این قاره می‌زیستند، به شدت رواج داشته، زیرا مردم این تمدن‌ها وجود بخشهای خالی را میان دندان‌ها ناپسند می‌دانستند.

آن‌ها همچنین وقتی مجبور به کشیدن دندان می‌شدند، دندان کشیده شده را خرد و با قطعات آن، دندان جدیدی درست می‌کردند و در محل دندان کشیده شده قرار می‌دادند. از سوی دیگر از ابزارهای پیشرفته ارتودنسی نیز بهره برده و می‌توانستند بدون صدمه دیدن ریشه دندان‌ها، آن‌ها را به طور منظم در کنار هم قرار دهند.

old denture1


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>