شناسایی شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی پزشکی و دندان‌پزشکی در اصفهان

madrak taghallobi

جاعلانی که به اندازه دانشگاه تهران، مدرک دکتری صادر کرده بودند، دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند بزرگ جعل مدارک تحصیلی و شناسایی دفاتر آنان در شش استان کشور توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

سرتیپ مهدی معصوم‌بیگی، با بیان اینکه جاعلان در زمینه مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا در رشته های پزشکی، دندان‌پزشکی و طب سنتی فعال بودند، افزود: سرانجام با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان مخفیگاه این باند در یکی از مناطق شهر اصفهان شناسایی و طی یک عملیات ضربتی پنج نفر از اعضای اصلی آن دستگیر شدند.

سردار معصوم بیگی، خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۹ دستگاه لپ‌تاپ، سه دستگاه رایانه، دو دستگاه پرینتر، دو دستگاه اسکنر و یک دستگاه زیراکس رنگی بزرگ و مجهز، به همراه ۸۶ مدرک آماده تحویل و ۲۰۰ مدرک خام جعل شده کشف شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین از شناسایی دفتر این جاعلان در دو نقطه از استان تهران و همچنین دفاتر آنان در استان‌های اصفهان، مازندران، البرز، فارس و خوزستان خبر داد و گفت: با هماهنگی مقام قضائی اقدامات لازم برای پلمب این دفاتر انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۰ نفر از هم‌دستان و دلالان مرتبط با این باند دستگیر شده و تلاش‌ها برای دستگیری سایر افراد مرتبط با باند مذکور نیز همچنان در دستور کار کارآگاهان است.

سردار معصوم‌بیگی از شناسایی و احضار ۱۰۰ نفری که مدارک تحصیلی، پزشکی و طب سنتی جعلی خود را از این باند دریافت کرده بودند، خبر داد و گفت: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهمان از این طریق توانسته بودند در مجموع ۲۴ میلیارد ریال درآمد کسب کنند.


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>