انتشار شماره ۱۱ خبرنامه انجمن دندان‌پزشکی ایران+ مروری بر مطالب

khabarnameh 11

یازدهمین شماره خبرنامه داخلی انجمن دندان‌پزشکی ایران، ویژه شهریور ۹۲، منتشر شد.
بنا بر تصمیم هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران، خبرنامه این انجمن، از این پس به شکل ماهنامه منتشر خواهد شد. این تصمیم به نیت کم کردن فاصله زمانی میان شماره‌ها و ایجاد توالی منظم در انتشار نشریه، پوشش بهتر رویدادهای حوزه دندان‌پزشکی و حضور فعال‌تر نشریه در میان جامعه دندان‌پزشکی گرفته شده است. به همین دلیل تغییراتی از نظر ساختاری در این شماره از نشریه اعمال شده است. مهم‌ترین تغییر، کاهش حجم نشریه از ۴۸ صفحه به ۱۶ صفحه است.

بیشتر از نیمی از حجم شماره ۱۱ خبرنامه را پرونده‌ای درباره افزایش تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی به خود اختصاص داده است. تصویر روی جلد نشریه نیز به همین پرونده اختصاص یافته است که در آن یک دانشجو در میان انبوهی از شنانه‌های دانشکده‌های دندان‌پزشکی مختلف در یک بیابان سرگردان شده است و در ذیل آن تیتر اول نشریه آمده است: تحلیل سیاست وزارت بهداشت در افرایش سیصد و سی درصدی تعداد دانشکده‌های دندان‌پزشکی در طی یک دهه: ایران را سراسر دانشکده کنیم!

در این پرونده یادداشت‌هایی از دکتر دکتر بهزاد فرخ‌زاد، دکتر محمد بیات، دکتر پوریا مطهری، دکتر هادی قاسمی و دکتر نوید ناصری، سیامک شایان و دکتر رضا حسین‌پور در کنار گفتگویی با دکتر اکبر فاضل، رییس شورای آموزش تخصصی دندان‌پزشکی وزارت بهداشت منتشر شده است.

در صفحات دیگر نشریه، دو مقاله درباره بیمه دندان‌پزشکی و بیست نکته در استفاده از فایل‌های نیکل تیتانیوم و شعر طنزی از دکتر افشین قناد به چشم می خورد. اخرین صفحه نشریه، صفحه تازه‌تاسیسی با عنوان تاریخ دندان‌پزشکی است که در آن رویدادهای صنفی دندان‌پزشکی در شهریورماه سال‌های گذشته تا امروز به قلم و انتخاب دکتر ذاکر، فهرست شده‌اند.

برای مشاهده نسخه PDF نشریه کلیک کنید


تگ ها

، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>