مروری بر شماره ۵۳ پیام دندان‌پزشکان جوان

youngdentists

دندانه: پیام‌دندان‌پزشکان جوان یکی از دیرپاترین نشریات دندان‌پزشکی است که در هشتمین سال انتشار خود قرار دارد و طی سال‌های اخیر بدون هیچ وقفه‌ای منتشر می‌شود. این نشریه خبری، علمی و پژوهشی با توالی دوماهنامه منتشر می‌شود. پیام‌دندان‌پزشکان جوان ساختار کاملا ثابتی دارد و در هر شماره از هر یک از رشته‌های تخصصی شامل اطفال، پروتز، اندو، ترمیمی، ارتودنسی و… یک یا دو مقاله از نویسندگان تقریبا ثابت منتشر می‌شود. حدود نیمی از حجم نشریه به اگهی‌های تجاری و معرفی محصوصلات دندان‌پزشکی اختصاص دارد.
این نشریه هیچ مشی صنفی و خبری ندارد و تنها گاه در سرمقاله‌هایی که به قلم دکتر علی یزدانی نوشته می‌شود، اشاره‌ای به رخدادهای صنفی جامعه دندان‌پزشکی می‌شود.

در سایت رسمی نشریه در معرفی نشریه و اهداف آن این‌گونه امده است:
«مجوز انتشار نشریه پیام دندان‌پزشکان جوان در سال ۱۳۸۳ اخذ گردید که صاحب امتیاز و مدیر مسئول این نشریه آقای دکتر حسن نخجوانی است.
این نشریه که با هدف اعتلای فضای فرهنگی و علمی در جامعه دندان‌پزشکی کشور هر دو ماه به محضر شما مخاطب گرامی تقدیم می‌شود و امیدواریم به اتکای غنای علمی همکاران بزرگواری که ما را در جهت تهیه این نشریه یاری می‌کنند همچنان بتوانیم در عرصه اطلاع‌رسانی در حوزه دندان‌پزشکی کوشا باشیم. همچنین مقدم تولید کنندکان و واردکنندکان مواد و تجهیزات دندانپزشکی را برای مشارکت در نشریه و معرفی خدمات خود که تا پیش از این نیز همکاری بی‌دریغی با ما داشته‌اند، گرامی می‌داریم.
شایان ذکر است که آقای محمد فکری به عنوان مسئول فنی نشریه همواره ‌‌نهایت تلاش خود را در بالا بردن کیفیت تدوین، طراحی و چاپ نشریه بکار بسته‌اند که در این مقام، کمال تشکر از ایشان و سایر همکاران ارجمند را به جای می‌آورد. ضروری است اکنون که نشریه پیام دندانپزشکان جوان در آستانۀ پشت سر گذاشتن هشتمین سال فعالیت خود می‌باشد مراتب قدردانی خود را از یار صدیق این مجموعه فرهنگی، آقای دکتر امیر ساعد وکیل که به عنوان مشاور حقوقی همواره در کنار ما بودند، بعمل می‌آوریم.»

شماره ۵۳ این نشریه، با تاریخ دی‌ماه ۹۲ چندی است که در اختیار مخاطبان دندان‌پزشک قرار گرفته است.
شماره دی‌ماه پیام دندان‌پزشکان جوان، مطابق روال دو سال اخیر با سرمقاله‌ای از دکتر علی یزدانی اغاز می‌شود و در ادامه مقالاتی از نویسندگان ثابت نشریه از جمله دکتر یحیی برادران نخجوانی، دکتر محمود عاقل، دکتر بابک زندی، دکتر علی جیدری، دکتر محمود وطن‌پور و دکتر نبی بیدهندی به چاپ رسیده است. طرح جلد این شماره نیز همچون دیگر شماره‌ها هیچ ارتباط موضوعی به مطالب داخلی نشریه ندارد و صرفا یک طرح زیبا با موضوع ایمپلنت دندانی است.
مطالب نشریه با یک فاصله زمانی در سایت رسمی نشریه به ادرس youngdentists.net در دسترس علاقه‌مندان قرار می گیرد.


تگ ها

،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>