درمان رایگان هم درد دندان کودکان انگلیسی را دوا نکرد!

49AE512E00000578-5447967-image-a-30_1519868377533

سربار هزینه‌های درمانی هنگفت به دلیل تأخیر درمان‌های دندان‌پزشکی کودکان در بریتانیا

والدین بریتانیایی با غافل شدن از درمان به موقع بیماری‌های دهان و دندان کودکانشان، سالانه مبالغ هنگفتی هزینه سربار به نظام سلامت بریتانیا (NHS) تحمیل می‌کنند.
با وجود اینکه خدمات دهان و دندان NHS برای افراد زیر ۱۸ سال رایگان است، اما سال ۲۰۱۶ تنها پنجاه و هشت درصد کودکان انگلیسی به دندان‌پزشک مراجعه کرده و والدین بسیاری دیگر از آن‌ها هم روش‌های جایگزین مانند مصرف مسکن را برای آرام کردن درد دندان فرزندشان انتخاب کرده‌اند.
دور زدن دندان‌پزشکان، عامل نگرانی جامعه دانشگاهی بریتانیا شده است. آن‌ها می‌گویند تحقیقاتشان نشان می‌دهد برخی از کودکان به کرات و به صورت موازی، به جای دندان‌پزشک به پزشک عمومی، پرستار و اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.
آمارها نشان می‌دهد سال گذشته حدود هفت هزار نفر از والدین برای خریدن مسکن برای کودکانشان به داروخانه‌های عمومی رفته‌اند که دو سوم از آن‌ها این مسکن‌ها را برای دندان‌درد می‌خواسته‌اند و این در حالی است که تنها سی درصد از این والدین فرزندشان را به دندان‌پزشک برده بودند. برخی از آنان هم اظهار کرده بودند پیش از مراجعه به داروخانه، فرزندشان را به اورژانس بیمارستان برده‌‌اند.
محققین دانشگاه کوئین مری (Queen Mary) لندن، تخمین می‌زنند که به تأخیر انداختن درمان‌های دندان‌پزشکی کودکان، سالانه سبب هدر رفتن دو و سه دهم میلیون پوند از بودجه NHS می‌شود. وضع خراب دندان کودکان، سبب شده است بیمارستان‌های بریتانیا اجازه داشته باشند دندان کودکان بین پنج تا نه ساله را تحت بیهوشی بکشند. هنریک نیلسن (Henrik Overgaard-Nielsen) سخنگوی انجمن دندان‌پزشکی بریتانیا می‌گوید: «این آمار بسیار افتضاح است و عدم مدیریت والدین و دندان‌پزشکان و بی‌توجهی به بهداشت دهان، سبب می‌شود NHS تحت فشار زیادی قرار بگیرد و در این میان داروسازان و پزشکان تلاش می‌کنند تا حدودی این کمبودها را رفع کنند.»

منبع: dailymail.co.uk


تگ ها

، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>