ساخت مسواک هوشمند آبپاش

dysons-smart-toothbrush2

درباره مسواک واترجت جدید دایسون

شرکت دایسن در حال کار روی مسواک هوشمندی است که می‌تواند با جریان آب پرفشار، خوراکی‌ها را از لای دندان بیرون بیاورد و کار نخ دندان را انجام دهد.
لابه‌لای فرچه‌های این مسواک، موتورجت‌های قدرتمندی گذاشته می‌شود تا موقع مسواک زدن، با فشار آب مواد غذایی که لای دندان‌ها قرار دارد را بیرون بکشد. به این ترتیب این وسیله جدید ترکیبی از یک مسواک و یک واتر جت خواهد بود که استفاده از آن طی سال‌های اخیر در میان مردم مخصوصا افرادی که دارای روکش دندانی یا دچار بیماری‌های لثه هستند، معمول است.

این سیستم دو حالت دستی و خودکار دارد که عملکرد خودکار آن با استفاده از یک دوربین یا سنسورهای نوری ممکن می‌شود. آب مورد نیاز هم بین دسته و فرچه مسواک ذخیره می‌شود و این ذخیره آن قدر خواهد بود که برای ۳ بار مسواک طولانی کافی باشد. علاوه بر این، در منبع ذخیره نه فقط آب که می‌توان محلول‌های دیگر مثل خمیر دندان یا دهان شویه هم گذاشت تا موقع مسواک زدن به دندان‌ها پاشیده شوند.

دانشمندان حتی در نظر دارند سیستم هشداردهنده‌ای روی آن کار بگذارند تا وقتی مسواک زیاد به دندان فشار می‌آورد، ‌به فرد هشدار بدهد.
احتمالا استفاده از این مسواک هوشمند ارزان نخواهد بود، چون برای نمونه، سشوار جدید دایسن ۴۳۰ دلار قیمت دارد و بنابراین بعید نیست که در صورت به بازار آمدن مسواک جدید، قیمت خیلی زیادی برای آن تعیین شود.

http://www.dailymail.co.uk

dysons-smart-toothbrush

dysons-smart-toothbrush1

dysons-smart-toothbrush2


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>