بگو آآآ، به دهان فکر کن، به سلامتی فکر کن!

Say Ahh

برنامه‌های فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی برای روز جهانی سلامت دهان در سال ۲۰۱۸

روز جهانی سلامت دهان (World Oral Health Day (WOHD)، نام کمپینی است که فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی (FDI) آن را برای جلب توجه مردم در سراسر دنیا به اهمیت حفظ سلامت دهان و پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان تشکیل داده است. این کمپین که بزرگترین کمپین بین‌‌المللی اطلاع‌رسانی درباره سلامت دهان است، روز بیستم مارس که امسال با سی‌ام اسفند مقارن شده است، با کمک شرکا و انجمن‌های دندان‌پزشکی کشورهای مختلف که پیش از فرا رسیدن این روز اعلام آمادگی کرده‌اند، برنامه‌های بهداشتی متفاوتی را در سراسر دنیا برگزار می‌کند. فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی، سال ۲۰۱۷ در کنفرانس بین‌المللی خود، اعلام کرد که از سال ۲۰۱۸، کمپین سه ساله‌ای را با نام بگو آآآآ (Say Ahh) برای بزرگداشت WOHD تشکیل می‌دهد و تا سال ۲۰۲۰، هر سال یک شعار برای آن انتخاب خواهد کرد. هدف از انتخاب این نام (بگو آآآآ)، پررنگ کردن اهمیت سلامت دهان در سلامت عمومی شخص است و کمپین WOHD برای سال ۲۰۱۸ شعار (بگو آآآ، به دهان و دندان فکر کن، به سلامتی فکر کن) را انتخاب کرده و در سایت خود، تمام آنچه برای معرفی این کمپین لازم است را به همراه پیام‌های کلیدی سلامت دهان و راهکارها و ایده‌هایی برای بزرگداشت این روز در یک نسخه پی‌دی‌اف آورده  است که می‌توان آن را رایگان دانلود کرد. FDI همچنین از اوایل ژانویه در وب‌سایت خود در حال انتشار امکانات رسانه‌ای مانند اپلیکیشن، هشتگ‌ها، اینفوگرافی و ویدیوهایی برای رساندن پیام‌های بهداشت دهان به آحاد جامعه است و برای مثال در سایت آن دو پوستر موجود است که یکی از آن‌ها برای نصب در منزل و دیگری برای نصب در مطب‌های دندان‌پزشکی طراحی شده است.

تصویر تبلیغاتی که FDI به زبان فارسی برای چاپ در نشریات یا بر روی استندها طراحی کرده است.

 

این فدراسیون علاوه بر این، تصاویر تبلیغاتی برای دندان‌پزشکان طراحی کرده است تا بتوانند آن‌ها را در مجلات و بر روی استند چاپ کنند و بروشوری مخصوص توزیع در مطب‌های دندان‌پزشکی و مراسم مخصوص روز جهانی سلامت دهان برای استفاده عموم در  وب‌سایت خود قرار داده است.

سفر رایگان به کنگره بین‌المللی FDI، هدیه بهترین‌های WOHD
فدراسیون بین‌المللی دندان‌پزشکی از سال ۲۰۱۵، همه ساله برنامه‌هایی مانند معاینه‌های رایگان، برنامه‌های بهداشتی در مدارس، سخنرانی‌های آموزشی و غیره که کمپین‌های مختلف در سراسر دنیا برای بزرگداشت WOHD طراحی و برگزار می‌کنند را در رقابتی شرکت می‌دهد و به برگزیدگان آن‌ جوایزی اهداء می‌کند. این فدراسیون اولین بار این مسابقه را تنها برای دانشجویان دندان‌پزشکی ترتیب داد، اما سال ۲۰۱۸ علاوه بر دانشجویان، موضوعاتی را برای رقابت انجمن‌هایی که عضو آن هستند و سایر شرکت‌کننده‌هایی که عضو انجمن‌ بین‌المللی دانشجویان دندان‌پزشکی یا FDI نیستند در نظر گرفته است.

چگونه در این رقابت شرکت کنیم؟
رقابت WOHD پنج دسته موضوعی مختلف دارد. انجمن‌هایی که عضو FDI هستند می‌توانند در دو دسته موضوعی «آموزنده‌ترین فعالیت» و «بهترین کمپین رسانه‌ای» در این رقابت شرکت کنند. دانشجویانی که عضو انجمن بین‌المللی دانشجویان دندان‌پزشکی هستند می‌توانند در دو دسته موضوعی «منحصر به فردترین فعالیت» و «بهترین رسانه اجتماعی» و سایرین که عضو هیچ یک از این دو نهاد نیستند هم می‌توانند در موضوع «بهترین عکس دارای برند  WOHD» با یکدیگر به رقابت بپردازند.

جزئیات شرایط مسابقه WOHD را اینجا ببینید.

FDI در سایت خود امکانی فراهم آورده است تا شرکت‌کنندگان، بتوانند برنامه‌هایی که برای WOHD در نظر گرفته‌اند را در این سایت ثبت کنند تا هم افراد بتوانند بر روی نقشه ببینند در روز بیستم مارس، نزدیک محل زندگی آن‌ها چه اتفاقاتی در جریان است و هم فدراسیون بتواند بعد از این روز، گزارش اقدامات شرکت‌کنندگان را بررسی و بهترین‌های آن‌ها را انتخاب کند. گفتنی است جایزه این رقابت در سال ۲۰۱۸، هزینه مسافرت و اقامت برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی است که پنجم تا هشتم سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با چهاردهم تا هفدهم ۹۷ در پایتخت آرژانتین برگزار می‌شود.

برای شرکت در رقابت WOHD کلیک کنید. 

 

_WOHD-poster

پوستر WOHD مخصوص مطب‌های دندان‌پزشکی

 

 

2018_WOHD-poster-public-EN-3508x4961

پوستر WOHD مخصوص عموم مردم

منبع: worldoralhealthday.org

 


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>