راه‌اندازی ۸۰کلینیک‌ سیار دندان‌پزشکی

MOBILE DENTAL CLINIC-2

۸۰ کلینیک سیار دندانپزشکی، نهم مرداد ماه در مراسمی که در محل هتل المپیک تهران با حضور وزیر بهداشت، رونمایی و به مناطق محروم اعزام شدند.

طبق اعلام دکتر عباس زارع‌نژاد مشاور وزیر بهداشت، بعد از انجام کار در هر منطقه، کلینیک‌ها به سایر مناطق محروم کشور می‌روند. نیروهایی که در این کلینیک‌ها حضور دارند و به مردم خدمات دندان‌پزشکی ارائه می‌دهند، اغلب از گروه‌های داوطلب هستند.

رییس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت نیز با اشاره به اینکه این حرکت گامی دیگر در راستای اجرای طرح تحول سلامت و دسترسی عادلانه به خدمات بهداشتی و درمانی است، گفت: در این موبایل کلینیک‌ها تمام تجهیزات دندانپزشکی برای ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی وجود دارد.

طبق گفته‌های رییس اداره سلامت دهان وزارت بهداشت، هر کدام از این موبایل کلینیک‌ها به عنوان یک مطب کامل دندانپزشکی تلقی می‌شوند و یک راننده، یک دندانپزشک و یک دستیار در انها حضور دارد. این واحدهای سیار جهت ردیابی، مجهز به جی‌پی‌اس هستند.

صمدزاده با عنوان این مطلب که الگوی استفاده از کلینیک‌های سیار دندانپزشکی برگرفته از کاروان «نورآوران سلامت» است، گفت: قرار است در هر استان حداقل دو دستگاه از کلینیک‌های سیار مستقر شوند که البته با توجه به محرومیت مناطق، تعداد بیشتری از این کلینیک‌ها در آن مناطق مستقر خواهند شد.

دکتر صمدزاده گفت: مناطق محرومی که جهت ارائه خدمات دندانپزشکی درنظر داریم، از قبل شناسایی شده‌اند و نحوه پذیرش بیمار نیز براساس لیستی است که دانشگاه محل برحسب اولویت‌ها تهیه کرده است.

وی اظهار داشت: هزینه هر واحد موبایل کلینیک ٣٠٠ میلیون تومان است که توسط وزارت بهداشت تامین شده است و خیرین در ارائه خدمات بعدی مشارکت دارند.

وی با اعلام اینکه خیرین سلامت به ویژه در حوزه بهداشت دهان و دندان قرار است پشتیبانی خدمات این کلینیک‌های دندانپزشکی را عهده‌دار شوند، افزود: در این کلینیک‌های سیار دندانپزشکی، همه خدمات عمومی به مردم ارائه می‌شود.

MOBILE DENTAL CLINIC-1 MOBILE DENTAL CLINIC-2 MOBILE DENTAL CLINIC-3 MOBILE DENTAL CLINIC-4


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>