مروری کوتاه بر دندان‌پزشکانی که در سال۹۶ حکم مسئولیت گرفتند

entesab

و منصوب می‌شوید به…

با روی کار آمدن دولت دوازدهم، چینش مدیران در تمام سطوح مدیریتی کشور دستخوش تغییر شد و به تدریج در بسیاری از مناصب دولتی، چهره‌های جدید و تازه نفس جایگزین مدیران قبلی شدند. در این میان دندان‌پزشکان بسیاری نیز به لحاظ شایستگی‌ و سابقه مدیریتی توانستند در عرصه‌های مختلف صاحب جایگاه شوند.

تلاش کردیم فهرستی از این دندان‌پزشکان که از تابستان ۹۶ تا امروز، پست جدیدی را در نهادهای دولتی یا غیر دولتی عهده‌دار شده‌اند جمع‌آوری کنیم. حاصل کار ما پیش روی شماست؛ با ذکر این نکته که ممکن است نام برخی از همکاران دندان‌پزشک از این فهرست جا افتاده باشد که پیشاپیش از آنها پوزش می‌خواهیم:

abravesh

- دکتر امراله آبروش
حکم: سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی البرز
از سال ۹۲ به عنوان مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم‌پزشکی البرز فعالیت می‌کند. او دارای مدرک کاردانی بهداشتکار دهان و دکترای عمومی دندان‌پزشکی است. دکتر آبروش از شهریور ۹۶ با حکم رییس دانشگاه و با حفظ سمت به عنوان سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی البرز منصوب و جایگزین دکتر احمد جعفری شد.

ali eskandarizadeh

- دکتر علی اسکندری‌زاده
حکم: رییس دانشکده دندان‌پزشکی کرمان
متولد سال ۱۳۴۴ در رفسنجان و متخصص دندان‌پزشکی ترمیمی و دارای مدرک دانشیاری است. او پیش‌تر در سال ۱۳۸۸ ریاست دانشکده دندان‌پزشکی کرمان را بر عهده داشته است و از آذر ماه ۹۶ با حکم رییس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان بار دیگر ریاست این دانشکده را عهده‌دار شد.

tajernia 1

- دکتر علی تاجرنیا
حکم: عضو ستاد کشوری طرح تحول سلامت دهان
حکم: نماینده سازمان نظام‌پزشکی در کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی
رییس انجمن دندان‌پزشکی ایران و یکی از فعالان صنفی حوزه پزشکی و دندان‌پزشکی ایران است.
او در عین حال یک سیاست‌مدار شناخته شده است و سابقه عضویت در شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی، نمایندگی مردم مشهد در ششمین دوره مجلس و عضویت در کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی را در کارنامه دارد.
از مسئولیت‌های او در حوزه صنفی می‌توان به عضویت در هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران و انجمن پروستودنتیست‌های ایران، شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، شورای عالی انتظامی سازمان نظام‌پزشکی ، شورای عالی سازمان نظام‌پزشکی، قائم‌مقامی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران و عضویت در هیات‌مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی اشاره کرد.

dr hajavi 1

- دکتر سمیه حاجوی
حکم: شهردار منطقه هفت تهران
حکم: نایب رییس فدراسیون تنیس روی میز
مرداد ماه ۹۶ با حکم دکتر محمدعلی نجفی، شهردار جدید کلان‌شهر تهران به سمت شهرداری مناطق ۷ تهران منصوب شد.
دکتر حاجوی متولد سال ۱۳۵۶، فرزند شهید و دانش‌آموخته دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی است. او پله‌های ترقی را کمی با سرعت طی کرده است؛ پیش از این مسئول واحد دندان‌پزشکی شرکت شهر سالم را بر عهده داشته، پس از آن مدیر اجرایی و مسئول دبیرخانه جامعه ایمن منطقه ۴ شهرداری تهران شده، مدتی مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه ۴ بوده و سپس مسئولیت شهرداری ناحیه ۱ منطقه ۴ را بر عهده داشته است.

meisam hojatipour1

- دکتر میثم حجتی‌پور
حکم: مدیر کل درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه
متولد ۱۳۵۹ در کرمانشاه و دانش‌آموخته سال۸۴ دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی است. از مسئولیت‌های پیشین او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: رییس پلی‌کلینیک تخصصی تامین‌اجتماعی کرمانشاه، رییس ستاد انتخاباتی دوره دوازدهم دکتر روحانی در استان کرمانشاه و عضو هیات اجرایی یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه

DR HARAJI copy

- دکتر افشین حراجی
حکم: سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی آزاد تهران
حکم: سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران
متخصص جراحی دهان، فک و صورت است و پس از تشکیل دانشگاه علوم‌پزشکی آزاد تهران و استقلال آن از مجموعه دانشگاه آزاد، از سوی دکتر سیدعلی ابطحی، سرپرست دانشگاه، به عنوان سرپرست معاونت پژوهشی و سرپرست دانشکده دندان‌پزشکی تهران منصوب شد. دکتر حراجی پیش از این نیز ریاست این دانشکده را بر عهده داشت.

dr hasan razmi2

- دکتر حسن رزمی
حکم: دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت
حکم: عضو ستاد کشوری طرح تحول سلامت دهان
حکم: مشاور وزیر در امور دندان‌پزشکی و سلامت دهان
حکم: عضو شورای عالی آموزش مجازی وزارت بهداشت
استاد دانشگاه علوم‌پزشکی تهران و متخصص اندودنتیکس است. او تحصیلات خود در رشته دندان‌پزشکی عمومی و تخصص اندودنتیکس را در دانشکده دندان‌پزشکی مشهد گذراند، مدتی در همین دانشکده تدریس کرد و سپس به دانشکده دندان‌پزشکی تهران آمد. او که سابقه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را در کارنامه دارد از جمله پایه‌گذاران جهاد سازندگی در استان خراسان است و سال‌ها به فعالیت داوطلبانه در موسسه خیریه نورآوران سلامت مشغول بوده است. او در ابتدای کار دولت دوازدهم با جلب اعتماد وزیر بهداشت به عنوان مشاور او در حوزه دندان‌پزشکی و دبیر شورای آموزش دندان‌پزشکی منصوب شد.

rokn2

- دکتر امیررضا رکن
حکم: رییس دانشکده دندان‌پزشکی تهران
متخصص پریودنتولوژی، استاد دانشکده دندان‌پزشکی تهران و عضو هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران است. او ریاست دو دوره هیات‌مدیره انجمن پریودنتولوژی ایران و عضویت در شورای سلامت دهان وزارت بهداشت را در کارنامه دارد. دکتر رکن آذر ماه امسال با حکم دکتر عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی تهران به سمت ریاست دانشکده دندان‌پزشکی منصوب شد.

Dr-Sarkarat

- دکتر فرزین سرکارات
حکم: معاون انتظامی سازمان نظام‌پزشکی تهران
حکم: مشاور معاونت علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
حکم: مشاور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
دکتر فرزین سرکارات متخصص جراحی دهان فک و صورت و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران است. او در انتخابات هفتمین دوره سازمان نظام‌پزشکی با کسب ۲۴۱ رای به عنوان برگزیده اول دندان‌پزشکان به هیات‌مدیره سازمان نظام‌پزشکی تهران راه یافت. سرکارات مدیریت گروه جراحی دهان و فک و صورت دانشکده دندان‌پزشکی آزاد تهران، ریاست مرکز تحقیقات جمجمه و فک و صورت دانشگاه و ریاست بخش جراحی فک و صورت بیمارستان بوعلی را در کارنامه دارد.

dr shirmohammadi

- دکتر عدیله شیرمحمدی
حکم: رییس دانشکده دندان‌پزشکی تبریز
دکتر عدیله شیرمحمدی شهریور ۹۶ با حکم رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به ریاست دانشکده دندان‌پزشکی این دانشگاه منصوب شد. او نخستین رئیس زن این دانشکده پر سابقه است. دکتر شیرمحمدی متخصص پریودنتیکس و استاد دانشگاه است. او پیش از این سمت‌هایی مانند معاونت اموزشی و دانشجویی دانشکده دندان‌پزشکی تبریز، عضویت در هیات ممیزه دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز و مدیریت گروه پریودنتولوژی دانشکده دندان‌پزشکی تبریز را عهده‌دار بوده است.

ghasem-sadeghi

- دکتر قاسم صادقی
حکم: رییس اداره دندان‌پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت
متولد سال ۱۳۴۸ و دانش‌اموخته دانشکده دندان‌پزشکی تبریز در سال ۷۶ و عضو کادر درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است. مسئولیت‌هایی چون دبیر شورای ایثارگران سازمان بهزیستی، معاون ستاد ساماندهی بیماران روانی مزمن کشور، نماینده سازمان بهزیستی در کمیته تعیین تعرفه بیمه وزارت رفاه و تامین اجتماعی و عضویت در چندین کمیته مختلف نیکوکاری و خیریه مرتبط با دندان‌پزشکی یا سازمان بهزیستی را در کارنامه دارد.
همزمان با ابلاغ حکم دکتر صادقی، اداره امور درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت که پیش از این در چارت سازمانی، زیرمجموعه دفتر مدیریت امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی معاونت درمان بود، با ارتقاء جایگاه، به طور مستقیم زیر نظر معاون درمان وزارت بهداشت قرار گرفت.

ali ghasemi

- دکتر علی قاسمی ماژین
حکم: عضو هیأت مدیره شرکت شهر سالم شهرداری تهران
دندان‌پزشک عمومی و از فعالان صنفی این حوزه است که سابقه فعالیت‌های سیاسی و منتسب به اصلاح‌طلبان را در کارنامه دارد. او متولد سال ۱۳۵۱ است و دانش‌آموخته دانشکده دندان‌پزشکی تبریز است. از سوابق مدیریتی وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر کل بهزیستی استان ایلام، مدیر کل امور حقوقی و مجلس وزارت بهداشت و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی

dr kadkhodazadeh3

- دکتر مهدی کدخدازاده
حکم: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی
دانش‌آموخته دانشکده شهید بهشتی در مقطع دکترای عمومی و دانشکده دندان‌پزشکی مشهد در مقطع دکترای تخصصی پریودنتولوژی است. او هم‌اکنون دانشیار دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی تهران است.
دکتر کدخدازاده پیش از این سمت معاونت دانشجویی و فرهنگی و معاونت اداری و مالی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی را بر عهده داشته است. او از جمله دندان‌پزشکان فعال در حوزه فرهنگ و ادبیات و صاحب چندین مجموعه شعر است.

reza masaeli 1

- دکتر علی‌رضا مسائلی
حکم: مشاور وزیر در امور تجهیزات پزشکی
حکم: مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت
حکم: عضو کمیته فنی و تجهیزات پزشکی و شورای فناوری وزارت بهداشت
حکم: عضو ستاد کشوری طرح تحول سلامت دهان
حکم: عضو شورای معاونین وزارت بهداشت
متولد ۱۳۵۴، دانش‌آموخته دانشکده دندان‌پزشکی تهران و دارای مدرک PhD مواد دندانی و عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران است. عضویت در شورای سلامت دهان وزارت بهداشت در دوره اول وزارت دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی از دیگر مسئولیت‌های اوست.

dr maadi

- دکتر عبدالرضا معادی
حکم: عضو کمیته سلامت و رییس کارگروه دندان‌پزشکی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام
دانش‌آموخته دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۷۰، عضو شورای عالی سازمان نظام‌پزشکی در دوره پنجم سازمان نظام‌پزشکی و عضو شورای سلامت دهان وزارت بهداشت بوده است.
از دیگر مسئولیت‌های او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: مدیر کل بیمه خدمات درمانی مازندران، قائم مقام اداره کل نظارت سازمان بیمه خدمات درمانی و مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان، نماینده نظام‌پزشکی در شورای‌ عالی بیمه، مشاور رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص، عضو هیات‌مدیره شرکت آتیه‌سازان حافظ، مدیر پروژه مطب‌های دیابتی و عضو هیات‌رییسه فدراسیون ورزش بیماران خاص

dr yazdani nabz

 

- دکتر علی یزدانی
حکم: معاون پشتیبانی و رفاهی و اجتماعی نظام‌پزشکی تهران
دکتر علی یزدانی متخصص دندان‌پزشکی ترمیمی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و آزاد تهران است. او در سال ۹۶ به عنوان دومین منتخب دندان‌پزشکان به هیات‌مدیره سازمان نظام‌پزشکی تهران راه یافت. از مسئولیت‌های اجرایی او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: عضویت در هیات‌مدیره و ریاست انجمن دندان‌پزشکی ایران، مشاور امور دندان‌پزشکی وزارت بهداشت، عضو هیات‌مدیره سازمان نظام‌پزشکی تهران، عضو شورای عالی سازمان نظام‌پزشکی، عضو شورای سلامت دهان وزارت بهداشت و معاون آموزشی سازمان نظام‌پزشکی.


تگ ها

، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>