دسترسی ۳۰درصدی مردم به خدمات دندانپزشکی دولتی

behdasht dahan17

رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: برنامه کلی در حوزه تحول سلامت دهان و دندان ۳۰ درصد دسترسی مردم به مراکز دندانپزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان را افزایش داده است.

حمید محمد‌زاده رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص ارتقا ۳۰ درصدی دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی اظهار کرد: تا قبل از شروع طرح تحول دهان و دندان، دسترسی مردم به خدمات دندانپزشکی در بخش‌های دولتی و تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان، تنها ۱۰ درصد بود که هدف ما در این طرح افزایش این دسترسی‌ها به میزان ۳۰ درصد است.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات درمانی مانند ایمپلنت در حوزه طرح تحول دهان و دندان قرار ندارد، گفت: خدماتی که در مراکز دندانپزشکی تحت پوشش وزارت بهداشت ارائه خواهد شد، بیشتر شامل خدمات پیشگیری ثانویه یعنی: جرم گیری، کشیدن و پر کردن دندان، ترمیمی دندان و فلوراید تراپی است.

محمد‌زاده افزود: در حال حاضر این سطح از خدمات را در مراکز دولتی با قیمت مصوب شروع کرده‌ایم. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و مسلما این طرح با مشکلاتی مواجه خواهد شد. اما امیدواریم در ادامه مسیر و افزایش امکانات و تجهیزات به ارتقا در رضایتمندی مردم کمک کنیم.


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>