درگذشت مدیر سابق مرکز تحقیقات کلینیکی کولگیت

colgate-palmolive-office

دکتر ویرجینیا مانسول بارنز Virginia Monsul-Barnes، دندان‌پزشک و مدیر سابق مرکز تحقیقات کلینیکی کمپانی کولگیت، صبح روز بیست و یکم مارس ۲۰۱۷، پس از چهار سال دست و پنجه نرم کردن با سرطان، در سن پنجاه و چهارسالگی درگذشت.

دکتر مانسول بارنز که در شهر سامرویل در ایالت ماساچوست به دنیا آمده و بزرگ شده بود، تنها فرزند خانواده‌ بود و پدری پزشک و مادری پرستار داشت که از آنان هوش سرشار و اراده پولادین به ارث برده بود.ASB159278-1_20170320 ویرجینیا پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، مشغول به تحصیل در رشته زیست‌شناسی و شیمی در دانشگاه دلاورDelaware شد و سال ۱۹۸۴ مدرک کارشناسی‌اش را از این دانشگاه دریافت کرد. او سپس به دانشگاه جورج تاون رفت و در این دانشگاه دندان‌پزشکی خواند و همچنین در سال ۲۰۰۶، مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته بیوشیمی دریافت کرد.

این جراح دندان‌پزشک، در سال ۱۹۹۰، با تأسیس مطب، به‌عنوان دندان‌پزشک خانواده شروع به کار کرد و نه سال به این فعالیت ادامه داد. سپس در سال ۲۰۰۰، به دنبال دعوت جیمز نورفلیت James Norfleet، مدیر اجرایی کولگیت، به عنوان مدیر تحقیقات کلینیکی در این کمپانی مشغول به کار شد و سال ۲۰۱۰ به سمت دستیار مدیر تحقیقات نائل آمد.
دکتر بارنز در این دوران، تحت سرپرستی دکتر بیل دویزیو Bill Devizio، تائو زو Tao Xu، سوزان هرلیس Susan Herles و مک موریسون Mack Morrison قرار داشت که همگی آنان به عنوان معروف‌ترین و بهترین دانشمندان علم بیماری‌های پریودنتال، به دنبال راه‌حل‌های مناسب برای درمان این دسته از بیماری‌ها که تصور می‌شود بر هر عاملی از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی تا تولد نوزاد نارس اثر می‌گذارند بودند. اوج موفقیت این گروه تحقیقاتی، زمانی بود که ترکیبات ابداعی آنان که قابلیت مهار کردن پروتئین‌های کاهش دهنده تراکم استخوان و پریو را داشت، در آمریکا گواهی ثبت اختراع گرفت.

دکتر ویرجینیا مانسول بارنز در واپسین سال‌های فعالیتش، تحقیقات بین‌المللی کمپانی کولگیت در حوزه بیماری‌های پریودنتال را که گستره‌ آن از آسیا تا آمریکای جنوبی در بر می‌گرفت مدیریت می‌کرد. او که چهار سال واپسین عمرش را در Sea Girt که روستایی در شهرستان مون ماوت در ایالت نیوجرسی است گذرانده بود، روز پنج‌شنبه، بیست و سوم مارس در این روستا به خاک سپرده می‌شود.
منبع: patch.com


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>