درخواست برای لغو انتخابات الکترونیک انجمن دندان‌پزشکان عمومی

igda election1

رئیس هیات‌مدیره انجمن دندان‌پزشکان عمومی برای لغو برگزاری انتخابات الکترونیک این انجمن به معاون آموزشی وزارت بهداشت نامه نوشت

در حالی که با انتشار فراخوان نام‌نویسی کاندیداها، شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات هیات‌مدیره و بازرس انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران آغاز شده است، دکتر باقر شهنی زاده، رئیس هیات‌مدیره این انجمن، در نامه‌ای به دکتر باقرلاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، با اشاره به برخی تناقض‌های آئین‌نامه انتخابات انجمن‌های علمی گروه پزشکی، مصوب شورای انقلاب فرهنگی در سال۹۴، با مقررات اداره ثبت شرکت‌ها، خواهان لغو انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی تا زمان بررسی مجدد این آئین‌نامه که برگزاری انتخابات به شکل الکترونیک را اجباری می‌شمارد شد. او همچنین در این نامه ذکر کرده است که
انجمن دندان‌پزشکان عمومی، انتخابات هیات مدیره و بازرس خود را بر اساس رعایت موارد حقوقی ” اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری” اجرا خواهد کرد.

دکتر شهنی زاده، در این نامه، دلایل درخواست خود را این‌گونه توضیح می‌دهد:
• برابر مقررات، برای ثبت هیات مدیره و بازرس، نام شرکت‌کنندگان با امضاء هر عضو، صورت‌جلسه انتخاب هیات رئیسه مجمع، صورت جلسه برگزاری مجمع با امضای هیات رئیسه و نماینده کمیسیون و سندهای دیگر با امضاء حقیقی لازم است. نبود و حتی کمبود این اسناد، مانع ثبت تغییرات و در نتیجه اخلال در گردش قانونی مدیران انجمن می‌شود در حالی که در حوزه رأی‌گیری الکترونیک انتخابات، ابداً انتخاب هیات رئیسه مجمع انجام نمی‌پذیرد و شرکت حقیقی اعضاء پیوسته را در مجمع عمومی که فعلاً قانونی و منطبق با اساس‌نامه است حذف می‌کند و امضاء حاضرین در انتخابات را نیز ندارد.

• در انتخابات الکترونیک، اصلاً مجمع مطرح نیست و این در حالی است که در قانون حتی در جدول زمان‌بندی به تشکیل مجمع اشاره می‌شود و تا وقتی این مراحل و ثبت حقوقی آن اعمال و ابلاغ و تائید نشده است، اجرای انتخابات الکترونیک موجب نقض اساس‌نامه و قانون‌های جاری مرتبط با ثبت تغییرات در اداره کل ثبت شرکت‌ها خواهد شد. این در حالی است که اداره ثبت شرکت‌ها به هیچ وجه، ضایع شدن حق اعضاء پیوسته و امضاء نشدن صورت جلسه حاضران و انتخاب هیات رئیسه را نمی‌پذیرد و روش انتخابات الکترونیکی را که با نقض اساس‌نامه باشد، قابل ثبت نمی‌داند.

• در روش انتخابات الکترونیک، پرینت اعضاء حاضر از روی سایت کمیسیون گرفته می‌شود و هویت امضاء کننده را ندارد و صرفاً مهر کمیسیون را خواهد داشت که طبق روش کار اداره ثبت شرکت‌ها این هم پذیرفتنی و قانونی نیست.

• اصولاً از نظر اجرایی انتخابات الکترونیک یک مرحله‌ای است که مراحل احراز حقوقی و قانونی آن تاکنون طی نشده و غیرحقوقی است.

دکتر شهنی‌زاده در پایان نامه آورده است:
مستدعی است با توجه به تناقضات جدول زمان‌بندی برگزاری مجمع انتخابات، ابلاغیه صفحه ۵ که با مفاد و تبصره‌های همان آئین‌نامه اجرایی مطابقت ندارد و با اساسنامه علمی کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی که طبق شرایط عام کشوری تهیه شده است نیز در تضاد است، تا حل موارد مذکور، انتخابات طبق مفاد اسا‌سنامه انجام شود و بسیار سپاس‌گزار خواهیم بود که دستور توقف اجرای این آئین‌نامه را فعلاً ابلاغ فرمایید تا ساز و کار اجرایی انتخابات الکترونیک فراهم شود.

رییس هیات مدیره انجمن دندان پزشکان عمومی در پایان تاکید کرده است:
انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران طبق اساس‌نامه علمی، انتخابات هیات مدیره و بازرس خود را بر اساس رعایت تمامی موارد حقوقی ” اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری” اجرا خواهد کرد و امیدواریم برگزاری انتخابات الکترونیک کارشناسی مجدد گردد تا پس از مراحل بعدی که زمان‌بر خواهد بود و ایجاد لاین جدید ثبت و هماهنگ شدن با اداره ثبت شرکت‌ها اجرایی گردد.

تصویر نامه دکتر شهنی‌زاده به معاون آموزشی وزارت بهداشت

تصویر نامه دکتر شهنی‌زاده به معاون آموزشی وزارت بهداشت

تصویر نامه دکتر شهنی‌زاده به معاون آموزشی وزارت بهداشت

تصویر نامه دکتر شهنی‌زاده به معاون آموزشی وزارت بهداشت


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>