درآمد دندان‌پزشکان امریکایی چقدر است؟

dentist team 3

دندان‌پزشکان آمریکایی، در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهند، تعرفه‌های بسیار خوبی دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری دندانه، اداره آمار نیروی کار آمریکا (BLS) که پیش از این حرفه دندان‌پزشکی را جزو ۱۰ شغل برتر آمریکا اعلام کرده‌ بود، در گزارشی آورده است: دندان‌پزشکان این کشور در سال ۲۰۱۴، به طور متوسط ۱۴۹ هزار و ۵۴۰ دلار درآمد داشتند که سقف آن، ۱۸۷ هزار و ۱۹۹ دلار و حداقل آن، کمتر از ۶۹ هزار و ۹۱۰ دلار بوده است. البته باید گفت درآمد دندان‌پزشکانی که در این کشور در مطب‌های خصوصی کار می‌کنند، به طور قابل توجهی بالا است، اما دندان‌پزشکانی هم هستند که در مراکز دولتی ایالات و در کنار سایر پزشکان به ارائه خدمات مشغول هستند.

دندان‌پزشکان کدام شهرهای آمریکا بالاترین درآمدها را دارند؟
مناطق شهری که دندان‌پزشکان آن‌ها بالاترین درآمدها را دارند، عبارت از شهر لافایت در ایالت ایندیانا، شهر براونزویل در ایالت تگزاس، شهر واسا در ایالت ویسکانسین، شهرستان جکسون در کارولینای شمالی و شهر کالج استیشن در ایالت تگزاس هستند.
متوسط درآمد ماهانه دندان‌پزشکان در شهر لافایت ایالت ایندیانا ۲۶۴ هزار و ۵۰۰ دلار، در شهر براونزویل ایالت تگزاس ۲۵۶ هزار و ۸۷۰ دلار، در شهر واسا در ایالت ویسکانسین ۲۵۵ هزار و ۶۷۰ دلار، در شهرستان جکسون در کارولینای شمالی ۲۵۵ هزار و ۶۶۰ دلار و در شهر کالج استیشن در ایالت تگزاس ۲۵۳ هزار دلار و ۶۰۰ دلار است.

متوسط حقوق دندان‌پزشکان آمریکایی در برابر بهترین مشاغل
درآمد متوسط دندان‌پزشکان آمریکایی بسیار بیشتر از درآمد سایر افراد شاغل در حوزه بهداشت و درمان است. چرا که عایدی آنان با دستیاران دندان‌پزشک که ماهانه ۳۶ هزار و ۲۶۰ دلار، دنتال هایجنیست‌ها که ماهانه ۷۱ هزار و ۹۷۰ دلار، پرستاران که ماهانه ۶۹ هزار و ۷۹۰ دلار و داروسازان که ماهانه ۱۱۸ هزار و ۴۷۰ دلار درآمد دارند، فاصله زیادی دارد. در حوزه بهداشت و درمان، مشاغل نادری وجود دارند که از دندان‌پزشکان درآمد بیشتری داشته باشند که یکی از آنان پزشکی است.
منبع: money.usnews.com


تگ ها

،

1 یادداشت

  1. م.الف

    این درآمدها ماهانه نیست دندانه جان. سالانه است :)))))))))

    پاسخ

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>