افتتاح فاز دوم کلینیک دانشکده دندان‌پزشکی آزاد شیراز

azad-shiraz-dental-university

فاز دوم کلینیک دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز روز ۲۴ آذر۹۶ با حضور جمعی از مسئولین این دانشگاه، با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. به این ترتیب تعداد یونیت‌های این دانشکده به ۱۰۰ دستگاه و فضای آموزشی به ۱۲ بخش مستقل و مجزا رسید.

azad-shiraz-dental-university1به گزارش پایگاه خبری دندانه، رئیس دانشگاه آزاد فارس در این مراسم با بیان اینکه دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد شیراز در سال ۸۹ با پذیرش ۲۷ دانشجو کار خود را آغاز کرده، گفت: در سال ۹۳ فاز اول کلینیک دانشکده دندان‌پزشکی با ۵۴ یونیت و پنج فضای آموزشی کلینیکی در قالب بخش‌های مختلف دندان‌پزشکی آغاز به کار کرد.

دکتر حمزه سارویی افزود: با افزایش پذیرش دانشجویان و نیاز به فضا و یونیت‌های بیشتر، فاز دوم کلینیک دندان‌پزشکی در این دانشکده با ۱۰۰ دستگاه یونیت و فضای آموزشی به ۱۲ بخش مستقــل و مجــزا آغاز بکار کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز خاطر نشان کرد: پروژه ساخت و تجهیز آزمایشگاه تخصصی دانشکــده دنــدانپــزشکی با ۶ آزمایشگاه مستقل مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سارویی به ساخت سالن کنفرانس دانشگاه اشاره کرد و گفت: این سالن مجهز جهت کنفرانس‌ها و جلسات دفاع دانشجویان با امکانات روز تهیه و تجهیز شده و امکانات آن برای ۲۴۰ نفر دانشجوی در حال آموزش جوابگو است.

رئیس واحد شیراز در خصوص خدمات ارائه شده در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بیان کرد: این خدمات شامل تشخیص بیمارهای دهان و دندان، رادیولوژی دهان و فک و صورت، ارتودنسی اطفال، پروتز ثابت و متحرک، جراحی دهان و فک، درمان لثه، درمان ریشه، عصب کشی، ترمیم دندان‌ها، آسیب‌شناسی دهان و فک و صورت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تصویب و راه اندازی مقطع دکترای تخصصی در رشته دندان‌پزشکی، جذب اعضای هیئت علمی در رشته‌های تخصصی و راه‌اندازی کلینیک ویژه جهت درآمدزایی در شیفت عصر را از جمله چشم‌اندازهای دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد شیراز برشمرد.

azad-shiraz-dental-university2توسعه دانشکده دندان‌پزشکی ازاد شیراز در ساختمان جدید

در ادامه نیز رئیس دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز گفت: این دانشکده در بخش‌های جداگانه طی سه سال گذشته به صورت ترکیبی فعالیت می‌کردند که در حال حاضر این بخش‌ها به صورت مجزا فعالیت می‌کنند.

دکتر نوید ناصری ادامه داد: برای ارتقای سطح کیفی دانشکده دندان‌پزشکی قرار است یک دانشکده در شهرک شهید بهشتی با فضای بسیار بزرگ و تعداد ۳۰۰ یونیت احداث شود که جزو برنامه‌های مهم دانشگاه در آینده‌ای نزدیک است.

رئیس دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز افزود: در این دانشکده ۲۶۰ دانشجو آموزش می‌بینند که۲۱۰ دانشجوی آن کلینیکی و ۵۰ دانشجو علوم پایه هستند، با وجود این ۱۰۰ یونیت نیاز مبرم دانشکده برطرف شده است.


تگ ها

،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>