ابهام درباره آینده فعالیت انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران

igda

پروانه علمی انجمن دندانپزشکان عمومی ایران منقضی و کد آموزش مداوم آن تعلیق شد

کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی در نامه شماره نامه ۱۸/۵۰۳/د مورخ ۱۶ اردیبهشت خطاب به رییس مرکز ملی آموزش مهارتی علوم پزشکی و مدیر کل آموزش مداوم جامعه پزشکی، اعلام کرد با توجه به مصوبه جلسه صد و هفتاد و دوم کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی کد آموزش مداوم انجمن‌هایی که فاقد پروانه علمی می‌باشند تعلیق گردد.
در این نامه یازده انجمن از جمله انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران فاقد پروانه علمی اعلام شده‌اند.
این نامه در حالی منتشر می‌شود که هنوز شش برنامه مدون انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران در اردیبهشت و خرداد۹۷ در سایت مرکز آموزش مداوم ثبت شده‌اند. (اینجا را ببینید https://goo.gl/7tB4L6)

فعالیت انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران طی ماه‌های اخیر با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است. دوره فعالیت قانونی هیات‌مدیره این انجمن بیشتر از یک سال است که پایان رسیده است اما هیات‌مدیره به دلایل گوناگون نتوانسته است نظر کمیسیون علمی انجمن‌های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت را تامین و شرایط قانون برگزاری انتخابات مجدد را فراهم کند. با اینکه هیات‌مدیره دوره گذشته تلاش داشت تا انتخابات انجمن علمی و صنفی دندان‌پزشکان عمومی ایران را دی‌ماه سال۹۶ و در خلال برگزاری کنگره سالیانه انجمن فراهم آورد کمیسیون انجمن‌های علمی پس از بررسی اعتراض‌های وارده، این انتخابات را تعلیق کرد تا سرنوشت این انجمن بیش از پیش پیچیده‌تر شود.

با اعلام انقضای پروانه انجمن علمی دندان‌پزشکان عمومی ایران و تعلیق کد آموزش مداوم این انجمن آینده فعالیت این انجمن و شعبات آن در شهرستان‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. سرنوشت «اولین همایش سلامت دهان» که بنا بود توسط این انجمن در تیرماه ۹۷ برگزار شود نیز مشخص نیست.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>