سرمایه‌گذاری در دندان‌پزشکی با تعرفه دولتی برای دولت مقرون‌به‌صرفه نیست!

dr janbabaee2

تاکید معاون درمان وزارت بهداشت بر ضرورت ایجاد تعرفه بینابینی برای ارائه خدمات دندان‌پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تعرفه خدمات دندان‌پزشکی گفت: تعرفه خدمات دندان‌پزشکی در بخش دولتی بسیار پایین است به شکلی که حتی نمی‌تواند هزینه لوازم مصرفی در دندان‌پزشکی را بدهد.

دکتر قاسم جان‌ بابایی با بیان اینکه ممکن است سرمایه‌گذاری در خدمات دندان‌پزشکی با تعرفه دولتی برای دولت مقرون به صرفه نباشد، گفت: البته در شهر‌ها و نقاط محروم کشور از نظر حاکمیتی موظف به ارائه خدمات دندان‌پزشکی به کودکان زیر ۱۴ سال و زنان باردارهستیم.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تعرفه خدمات دندان‌پزشکی در بخش خصوصی نسبتا بالا است، اظهارکرد: دندان‌پزشکان به دلیل مقرون به صرفه نبودن ارائه خدمات با تعرفه دولتی، حاضر به ارائه خدمات دندان‌پزشکی با این تعرفه نیستند چراکه دریافتی آن‌ها در حدی نیست که رضایتشان جلب شود و منطقی هم نیست.

وی افزود: پیشنهاد وزارت بهداشت در مورد تعرفه‌های خدمات دندان‌پزشکی ایجاد تعرفه بینابینی میان تعرفه خصوصی و دولتی است تا هم هزینه لوازم مصرفی تامین شود و هم دندان‌پزشک تمایل داشته باشد تا با تعرفه بینابینی خدمت ارائه دهد.
دکتر جان بابایی اضافه کرد: این پیشنهاد باید به شورای عالی بیمه برود و مصوبه بگیرد تا اجرایی شود.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>