تا انتخابات ۲۰اسفند: گفتگو با دکتر محسن امین‌سبحانی

mohsen aminsobhani

تا انتخابات۲۰اسفند: ۱۲

تشکیک در انتخابات قبل، انگیزه کاندیداتوری دندان‌پزشکان را کاهش داده است

گفتگو با دکتر محسن امین سبحانی به بهانه انتخابات ۲۰ اسفند هیات‌مدیره و بازرس انجمن دندان پزشکی ایران

- به نظر شما دلیل مشارکت کمرنگ دندان‌پزشکان در کارهای صنفی چیست؟
همه سازمان‌ها برای جلب مشارکت افراد به هدایت و رهبری احتیاج دارند. دندان‌پزشکان بیشتر درگیر کارهای مطب و کسب درآمد هستند و این قبیل فعالیت‌های صنفی، علاوه بر اینکه برای آن‌ها نفع مالی ندارد، درگیری و مسئله‌سازی هم ایجاد می‌کند. بنابراین کسانی که وارد این کار می‌شوند، روحیه خاصی دارند. آن‌ها زمان هزینه می‌کنند تا شرایط کاری خود را بهبود ببخشند و به این منظور زیرساخت‌ها را آماده می‌کنند و این در حالی است که بسیاری از افراد از ماحصل تلاش آن‌ها استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، تشکیکی که در انتخابات قبل ایجاد شد هم انگیزه افراد را تا حدودی از بین می‌برد. برای مثال فرد با خود فکر می‌کند که آیا اصلاً انتخابات یا صلاحیت او تائید می‌شود یا باید باز هم مانند انتخابات قبل، ۲ سال وضعیت معلق داشته باشد.

- کارنامه هیات مدیره در فعالیت ۴ ساله اخیر خود چگونه بود؟
در این دوره، برگزاری برنامه‌های علمی و آموزشی بسیار خوبی در شهرستان‌ها برگزار شد و همچنین ساختمان جدید انجمن و ساختمان‌هایی که برای شعب شهرستان‌ها خریداری شد که پایه آن را هیات مدیره قبلی گذاشت. قطعاً این هیات مدیره درزمینهٔ برگزاری کنگره‌ها، برنامه‌های آموزشی و روابط خود با وزارتخانه و دفاع از دندان‌پزشکان زحمات زیادی کشیده‌ است و من به‌عنوان یکی از اعضای هیات مدیره سابق انجمن می‌دانم که این فعالیت‌ها چقدر نفس‌گیر است.


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>