تا انتخابات ۲۰اسفند: گفتگو با دکتر حمیدرضا ذاکر جعفری

دکتر حمیدرضا ذاکر جعفری از سال ۹۳ تا ابتدای سال۹۷ ریاست دانشکده دندان‌پزشکی گیلان را بر عهده داشت

تا انتخابات۲۰اسفند: ۱۱

گفتگو با دکتر حمیدرضا ذاکر جعفری تنها کاندیداى انتخابات ٢٠ اسفند از سایر استانهاى کشور

zaker jafari- مشارکت دندان‌پزشکان در انتخابات این دوره انجمن مادر دندان‌پزشکی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
نمی‌توان گفت تعداد کاندیدا در این دوره از انتخابات هیات‌مدیره انجمن کم بوده است، اما نکته قابل‌توجه این است که برخى اعضای هیات‌مدیره سابق، این بار اعلام کاندیداتوری نکرده‌اند و می‌توان گفت دلیل آن، مشکلاتی بوده که هیات مدیره سابق با آن دست‌به‌گریبان بوده است و نامزدهای جدید هم باید خود را برای این مشکلات، اعم از مسائل اقتصادی و تشکیک‌های بازرس آماده کنند. گذشته از این، زمان هم برای اعلام آمادگی در این انتخابات بسیار کم بود و تعدادی از افراد، نتوانستند اعلام کاندیداتوری کنند که همین باعث شد این بار، تعداد کاندیدا هانسبت به انتخابات قبل کمتر باشد.

- انجمن دندان‌پزشکی «مادر» در فعالیت ۴ سال اخیر خود چه تحولاتی ایجاد کرده است؟
در این چهار سال، قسمت زیادى از تلاش انجمن این بوده که تمامی شعبه‌ها فعالیت خود را از سر بگیرند، زیرا پیش‌ازاین، فعالیت استان‌ها بسیار کم بود و با تلاش روساى انجمن و دکتر فراست، دکتر تاجرنیا، دکتر دلورانی، دکتر فرخ‌زاد، دکتر فاطمی و نیز دکتر غلامى، فعالیت انجمن در اکثرشعبه شهرستان‌ها از سر گرفته شد. شخص من به عنوان کسی که عضو کمیته شعب بوده است، تحولات انجمن را در فعال‌سازی انجمن شهرستان‌هاشاهد بوده و می‌بینم، زیرا در حال حاضر، بیش از ٣٣ شعبه فعالیت خود را از سر گرفتند. از سوی دیگر، مشارکت زیاد در انتخابات استان‌ها، نشان می‌دهدکه دندان‌پزشکانی که خارج از تهران هستند، مطالبات زیادی دارند و انجمن آینده، نیاز دارد کسانی در ترکیب انجمن مادر حضورداشته باشند که مشکلات استان‌ها را از نزدیک بدانندو لمس کرده باشند. در حال حاضر، من تنها کسی هستم که از شهرستان‌ کاندید شده‌ام و باعث افتخار من پس از ٢۵ سال تلاش مستمر چه بعنوان ٣ دوره ریاست انجمن اینست که مانند یک سرباز انجام وظیفه نمایم تامشکلات عدیده‌ای که در استان‌ها وجود دارد را کاملاً در نظر گیرم.

- آیا فعالیت انجمن علمی را مطلوب می‌دانید؟
چنانچه دکتر تاجرنیا هم در گفتگوی خود با این رسانه ذکر کرده بودند، همکاران ما بیشتر به فعالیت‌های علمی علاقه نشان می‌دهند و انجمن علمی هم با قدرت کامل در این زمینه عمل می‌کند. در این سه سال، دندان‌پزشکانی که در شهرستان‌ها فعالیت می‌کنند، از فعالیت شعب، به‌خصوص ایستگاه‌های علمی استان‌ها که سخنرانان خوبی را گردآورده بود، رضایت خوبی داشتند.
در شوراى عالى که من هم افتخار عضو بودن انرا دارم دغدغه هاى صنفى راهم مد نظر قرار داده است


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>