تا انتخابات ۲۰اسفند: گفتگو با دکتر امیر عزمی

amir azmi

تا انتخابات ۲۰ اسفند: ۲
گفتگوی دندانه با دکتر امیر عزمی، دبیر انجمن دندان‌پزشکی ایران، شعبه فارس

سایت دندانه و ماهنامه نگین دندان‌پزشکی به مناسبت برگزاری انتخابات ۲۰ اسفند هیات‌مدیره و بازرس انجمن دندان‌پزشکی ایران با تمامی کاندیداها و برخی از چهره‌های شاخص حوزه دندان‌پزشکی ایران به گفتگو نشست تا نقطه‌نظر آنها را در رابطه با مسایل مرتبط با این انتخابات منعکس کند. در این میان برخی از چهره‌ها از انجام گفتگو و بیان نقطه‌نظرات خود عذر خواستند و به دلایل مختلف پاسخ‌گوی سوالات خبرنگار ما نشدند.

مجموعه این گفتگوها به تدریج در سایت و کانال تلگرام دندانه منتشر خواهد شد.

- آقای دکتر عزمی! به نظر شما میزان مشارکت دندان‌پزشکان در فعالیت‌های صنفی چگونه است؟
امور صنفی داوطلبانه، علاوه بر وقت‌گیر بودن و نیاز به صرف وقت در مفید‌ترین ساعات کاری مطب، غیرانتفاعی هم هستند و در نتیجه دندان‌پزشکان محدودی به شرکت در این فعالیت‌ها اقبال نشان می‌دهند. گذشته از این، اکثر این برنامه‌ها در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار می‌شوند و این تنها زمانی است که پزشک می‌تواند در کنار خانواده‌اش باشد.

- کارنامه انجمن فعلی را در فعالیت چهارساله‌اش چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به دنبال تشکیک در انتخابات هیات مدیره توسط همکارانی که نتیجه انتخابات را به نفع خودشان نمی‌دیدند و درنتیجه دخالت وزارت بهداشت و وزارت کشور و رد صلاحیت تعدادی از منتخبین، شروع به کار هیات مدیره منتخب به تعویق افتاد. اگرچه این مسئله موجب شد که شروع فعالیت‌های آنان با ضعف‌هایی توام باش، اما در ادامه با همدلی و همکاری اعضای هیات مدیره، دستاوردهای مهمی صورت پذیرفت و در ‌‌‌نهایت باوجود همه کارشکنی‌ها، این هیات مدیره کارنامه قابل قبولی را داشته است.

- در دوره چهار ساله فعالیت انجمن دندان‌پزشکی، چه تحولی در این حیطه رخ‌داده است؟
از جمله تحولات انجمن می‌توان به فعال شدن برنامه‌های شهرستان‌ها اشاره کرد. چنانچه پیش از این، حتی در شهرستان‌ها انتخابات هم برگزار نشده بود، اما در این دوره در شعب شهرستان‌ها انتخابات برگزار شد و چهره‌های فعال و جدیدی پست‌های اجرایی را در آن‌ها احراز کردند.
از طرف دیگر با تکمیل شدن ساختمان انجمن، برنامه‌های آن مرکزیت پیدا کرد و در ضمن شکل کنگره‌ها و مشارکت در آن‌ها تغییر بسیار خوبی کرده است. همچنین وضعیت انجمن از لحاظ بین‌المللی به شرایط مطلوبی رسیده است که امیدواریم نسبت به این وضعیت پسرفت نکنیم و هیات مدیره جدید این راه را ادامه دهد.

- مهم‌ترین فعالیت‌های انجمن علمی دندان‌پزشکی ایران به عقیده شما چیست؟
انجمن علمی باید طبق اساسنامه‌ای که برای آن تعیین‌شده است، به وزارت بهداشت در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی مشاوره بدهد و همچنین برای بالا بردن سطح علمی دندان‌پزشکان، برای آن‌ها دوره‌های آموزشی برگزار کند، اما متاسفانه وزارت بهداشت به این مهم اقبال چندانی نشان نمی‌دهد و از سوی دیگر هم شرکت‌های خصوصی برای منافع خود، دوره‌های آموزشی برای فارغ‌التحصیلان برگزار می‌کنند و این سبب شده است که برنامه آموزشی دندان‌پزشکی بعد از فارغ‌التحصیلی افسارگسیخته شود که راه حل آن، همراهی انجمن با وزارت بهداشت و نظام پزشکی برای برگزاری دوره‌های آموزشی است.

- سال ۹۴ برای دندان‌پزشکی چگونه سالی بود؟
تشکیل اداره کل سلامت دهان و دندان در معاونت درمان و مشخص شدن تعداد زیادی از تعرفه‌های دندان‌پزشکی، از نکات مثبت و افزایش شرکتهای شبه بیمه و معضلات شهرداری هاو مالیات هم نکته منفی این سال برای دندان‌پزشکی.


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>