تاسیس دانشگاه‌های خصوصی با چراغ سبز وزیر بهداشت

jashnvareh motahari95-7 vazir

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مصوبه مجلس برای ایجاد شعب از سوی دانشگاه‌های دولتی گفت: من از دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و شیراز خواسته‌ام که دانشگاه خصوصی دایر کنند.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من در طول دو سال گذشته از دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی و شیراز خواسته‌ام که دانشگاه خصوصی دایر کنند.
وی افزود: بچه‌های هموطن ما به دلیل اینکه نمی‌توانند به دانشگاه‌های دولتی ورود پیدا کنند، عمدتا به کشورهایی می‌روند که دانشگاه‌های آن‌ها از نظر سطح علمی چندان استاندارد نیست.

وزیر بهداشت گفت: دانشجویان ایرانی پول را هزینه می‌کنند، عمرشان را می‌گذارند اما در ‌‌نهایت چیزی را به خصوص در زمینه مهارتی یاد نمی‌گیرند. به خصوص اینکه در گروه علوم پزشکی قوانینی در آن کشور‌ها وجود دارد که اجازه معاینه و یا عمل جراحی را به این دانشجویان نمی‌دهند.
وی یادآور شد: در عین حال مسائل اجتماعی هم بوجود می‌آید. دوری از خانواده هم برای خود آن‌ها و هم برای پدر و مادر مشکلاتی را ایجاد کرده است.
هاشمی با اشاره به مصوبه مجلس برای ایجاد شعب از سوی دانشگاه‌های دولتی گفت: این مصوبه کمک می‌کند که دانشگاه‌های دولتی مانند دانشگاه تهران بتواند شعب متعددی در داخل کشور، در استان‌های مرزی، در مناطق آزاد و مهم‌تر از آن در کشورهای دیگر داشته باشد.

وی اظهار داشت: تاکید من بر ایجاد شعب در داخل کشور است. اعلام هم کرده‌ایم که اگر بخش خصوصی علاقمند باشد می‌تواند بیاید سرمایه گذاری کند و لایسنس یکی از دانشگاه‌های بزرگ را داشته باشد. به این معنی که بخش خصوصی تحت نظر یکی از دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه تاسیس کند.
وزیر بهداشت گفت: مهم این است که هم ما و هم وزارت علوم به نحوی عمل کنیم که کسانی که علاقمند به تحصیل هستند به رفتن به خارج از کشور تشویق نشوند و اگر بناست بروند، واقعا زمانی به خارج از کشور بروند که مهارت بیشتری کسب کنند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم دانشگاه خصوصی ایجاد کنیم اما نه از آن نوعی که اکنون در کشور وجود دارد. خوشبختانه در وزارت بهداشت به بلای خصوصی سازی که صرفا هدفش کمیت باشد گرفتار نشده‌ایم. امیدواریم در این دوره چند دانشگاه خصوصی ایجاد شود که اساس آن کیفیت و ارتقای علمی باشد.


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>