بیمه ویژه دندان‌پزشکی باید راه‌اندازی شود اما در لایحه بودجه سهمی برایش نداریم!

akbar torki

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پیرامون تعرفه‌های دندان‌پزشکی گفت: بیمه یکی از مشکلات اساسی در طی سالیان گذشته در حوزه دندان‌پزشکی است، هزینه‌های ارائه خدمات دندان‌پزشکی بالا بوده و مردم نمی‌توانند هزینه‌ها را پرداخت کنند؛ ضمن اینکه بیمه‌ها نیز ارائه خدمات قابل قبولی در این حوزه ندارند.

دکتر اکبر ترکی افزود: ایجاد بیمه مجزا و ویژه برای دندان‌پزشکی رویکرد قابل قبولی است، البته محل منابع و اعتبارات مورد نیاز برای این بخش نیز باید مشخص شود. ضمن اینکه ایجاد بیمه مجزا برای حوزه دهان و دندان نیازمند ارائه لایحه به مجلس است.

وی با این حال تاکید کرد: در حال حاضر بررسی لایحه بودجه سال آینده تمام شده و حداقل در شرایط فعلی نمی‌توان منابعی را برای این بخش در نظر گرفت.

ترکی یادآور شد: وزارت بهداشت تنها از سهم بیمه‌ای کلی می‌تواند بخشی را برای خدمات دندان‌پزشکی در نظر بگیرد، وزارت بهداشت باید از منابع و اعتبارات خود در این حوزه هزینه کند، به طور حتم بیمه‌ها به دلیل کمبود اعتبار تمایلی به تعامل و همکاری در این بخش ندارند.

نماینده مردم فریدن در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ساماندهی تعرفه‌ها و هزینه‌های بالای دندان‌پزشکی و نیز تفکیک میان خدمات درمانی و زیبایی تا حدی رغبت فعالیت بیمه‌ها را در این حوزه کاهش داده است.

 


تگ ها

، ،

1 یادداشت

  1. بابک محمدی

    ممنون

    پاسخ

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>