مرور بازنگری کوریکولوم آموزشی دکتری عمومی دندان‌پزشکی

ejlas roasaye daneshkade dandan

تغییرات بازنگری برنامه آموزشی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی با حضور روسای دانشکده‌های دندانپزشکی سراسر کشور بررسی شد.

دکتر سعید عسگری، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، هدف از نشست روسای دانشکده‌های دندانپزشکی که ۱۲مرداد به میزبانی دانشکده دندان‌پزشکی مشهد برگزار شد را هم‌اندیشی مسئولین رده اول نظام آموزش دندان‌پزشکی کشور در خصوص ابعاد تغییرات در بازنگری برنامه آموزشی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی دانست و افزود: در طی شش ماه گذشته با فراخوان انجام شده توسط مجریان امر بازنگری، پیشنهادات کثیری از طریق سامانه الکترونیک و با مشارکت فعال رابطین محترم از دانشکده‌های سراسر کشور دریافت شد.

دکتر عسگری خاطرنشان کرد: باتوجه به ماموریت محول شده به منطقه ۹ آمایشی، در وهله اول این پیشنهادات توسط همکاران و مجریان قطب آموزشی و کلان منطقه ۹ مورد غربال‌گری و بررسی اولیه قرار گرفت و سپس کمیسیون و کمیته‌های راهبردی رشته‌ها در دبیرخانه شورای آموزش دندان‌پزشکی و تخصصی به کار‌شناسی دقیق امر پرداختند و تغییرات مهم در برنامه را مشخص نمودند.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به وجوه مختلف بازنگری برنامه آموزشی افزود: یکی از تغییرات اصلی مورد پیشنهاد در امر بازنگری برنامه آموزشی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی، برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای پیش از دوره کارورزی دانشجویان دندانپزشکی است. در صورت تصویب برنامه توسط مراجع ذی‌ربط، این آزمون مشابه با رشته پزشکی توسط کلان مناطق آمایشی و در جهت تضمین و ارتقای کیفیت آموزش دندان‌پزشکی برگزار خواهد شد.

وی با تشکر از حضور و مشارکت فعال روسای دانشکده‌های دندانپزشکی کشور، از اجماع کامل ایشان نسبت به برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای دانشجویان دندان‌پزشکی خبر داد.

 


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>