تجمع داوطلبان آزمون دستیاری در اعتراض به سهمیه‌ها

sahmieh 3.13-1

جمعی از شرکت‌کنندگان آزمون دستیاری پزشکی سال ۹۷ در اعتراض به اعمال سهمیه‌های پنج درصدی خانواده‌های جانبازان و ایثارگران زیر ۲۵ درصد، روز ۱۳ خرداد ۹۷ در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، مشهد، اصفهان، رشت، شیراز و… تجمع کردند.

sahmieh 3.13-6م.د، یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع در تهران و مقابل دانشگاه علوم پزشکی تهران، به نمایندگی از افراد حاضر در تجمع در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: این تجمع به دلیل اعمال سهمیه پنج درصدی در سهمیه‌های قبلی که در آزمون‌های وزارت بهداشت وجود داشت، اتفاق افتاده است؛ چرا که در گذشته سهمیه ۲۵ درصدی مربوط به رزمندگان بالای ۲۵ درصد بود و به دلیل اینکه این افراد در سنین بالاتری بودند، عملا مشکل‌ساز نبود و سهمیه‌ها پر نمی‌شد و به افراد آزاد تعلق می‌گرفت. اما در حال حاضر به دلیل اینکه سهمیه پنج درصدی به سهمیه‌های قبلی اضافه شده است و فرزندان جانبازان و ایثارگران زیر ۲۵ درصد را نیز در برمی‌گیرد که نسل جوان و بیشتری را تشکیل می‌دهند، برای سهمیه‌های آزاد مشکل‌آفرین شده است.

این شرکت‌کننده در آزمون دستیاری سال ۹۷ اظهار کرد: در حال حاضر با اعمال پنج درصد سهمیه که به سهمیه‌های قبلی اضافه می‌شود، ۶۰ درصد ظرفیت آزمون‌ها با افراد دارای سهمیه پر می‌شود و تنها ۴۰ درصد سهمیه آزاد باقی می‌ماند که این مسئله بسیار بدی برای شرکت‌کنندگان آزاد در آزمون دستیاری پزشکی خواهد بود.

sahmieh 3.13-2وی ادامه داد: این سهمیه‌ها در آزمون‌های تخصصی پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی امسال اعمال شده است و نتایج دندان‌پزشکی که تاکنون منتشر شده بسیار ناراحت‌کننده بوده و نتیجه بسیار بدی داشته است، بنابراین این تجمع برای اعتراض به این موضوع در حال حاضر روبروی دانشگاه علوم پزشکی تهران اتفاق افتاده که اعلام کنیم که به همه سهمیه‌هایی که تاکنون در وزارت بهداشت وجود داشته، اعتراض داریم و این پنج درصد سهمیه نیز در حال حاضر مورد اعتراض ما است.

وی ادامه داد: باید مسئولان وزارت بهداشت فکری برای سهمیه‌هایی که بیش از صددرصد آزمون‌های وزارت بهداشت را پر می‌کنند، داشته باشند؛ اما در حال حاضر تمرکز ما بیشتر روی پنج درصد سهمیه جدیدی است که اضافه شده است.

این شرکت‌کننده در پایان خاطر نشان کرد: در آینده تجمعات دیگری نیز از سوی معترضان به سهمیه پنج درصدی خانواده‌های ایثارگران و جانبازان زیر ۲۵ درصد انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پیش از این معاون آموزشی وزارت بهداشت در پاسخ به خبرنگار ایسنا گفته بود اعمال سهمیه پنج درصدی مصوبه مجلس است و وزارت بهداشت پیشنهاد خود را در این رابطه به مجلس اعلام کرده و در حال پیگیری این موضوع خواهد بود.

sahmieh 3.13-5


تگ ها

، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>