تجمع داوطلبان آزمون دستیاری دندانپزشکی مقابل وزارت بهداشت

sahmie dastyari

عده‌ای از داوطلبان آزمون دستیاری دندان‌پزشکی در اعتراض به نتایج آزمون دستیاری و اعمال سهمیه پنج درصدی رزمندگان و ایثارگران در این آزمون مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

به گزارش ایسنا،‌ دندان‌پزشکان تجمع‌کننده خواستار بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی، ایثارگر،‌ شاهد و سهمیه پنج درصدی جانبازان و ایثارگران بوده و اظهار کردند در دفترچه ثبت‌نام صراحتا اعلام شده است باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است.

م.الف یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع اظهار کرد: ما خواهان بازبینی نحوه اعمال سهمیه‌های بومی و ایثارگر و شاهد و سهمیه پنج درصدی جدید و احقاق حقوق داوطلبین سهمیه آزاد هستیم.
وی ادامه داد: در دفترچه ثبت‌نام صراحتا اعلام شده است که باقی مانده سهمیه آزاد و ایثارگر متعلق به داوطلبین سهمیه آزاد است.

این داوطلب آزمون دستیاری دندانپزشکی گفت: با افزایش سهمیه بومی و رزمندگان و ایثارگران، ظرفیت باقی مانده برای داوطلبان آزاد تنها ۳۰ درصد است.

وی گفت: نتایج آزمون دستیاری دندان‌پزشکی به دلیل تصمیم‌گیری نحوه اعمال سهمیه امسال به تعویق افتاد و به رغم گفتگوهای انجام شده با مرکز سنجش پزشکی و پیگیری‌های شحصی داوطلبان این آزمون قبل اعلام نتایج و گرفتن پاسخی مبنی بر عدم اعمال سهمیه پنج درصد، این سهمیه اعمال شد.

این داوطلب آزمون دستیاری با اشاره به اینکه طی نامه‌ای درخواست خود را به وزارت بهداشت اعلام کردیم گفت: اعمال سهمیه‌های جدید رزمندگان پنج درصد که طبق تبصره تا ۳۰ درصد قابل افزایش است موجی از سردرگمی و ناامیدی را نه تنها در بین اقشار ما دندان‌پزشکان، بلکه در بین داوطلبین کنکور سراسری و کارشناسی ارشد نیز به‌وجود آورده است و سال آینده در صورت اعمال؛ در بین همکاران پزشک ما نیز مشکلات و اعتراضات عدیده‌ای به وجود می‌آورد.

وی گفت: مهمترین خواسته ما این است که سهمیه‌ها به‌طور جدی بازنگری شوند و شانس قبولی افراد سهمیه آزاد به حالت قبل برگردد و مازاد هر سهمیه‌ای مانند سهمیه شاهد و بومی نیز همچون سابق به سهمیه آزاد تعلق بگیرد.

این داوطلب آزمون دستیاری خاطرنشان کرد: آزمون دستیاری دندانپزشکی با آزمون‌های دستیاری پزشکی و آزمون ارشد در تعداد ظرفیت‌هاست٬ حداکثر ۳۸۰ ظرفیت موجود است که با کسر سهمیه بومی و شاهد تقریبا یک سوم ظرفیت خالی می‌ماند و این یعنی اکثر شرکت‌کننده‌ها که سهمیه آزاد هستند برای تنها یک سوم ظرفیت رقابت می‌کنند.


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>