مشاور وزیر بهداشت: اصلاح سهمیه‌ها از اختیار وزارت بهداشت خارج است

dr hasan razmi7

رییس شورای آموزش دندان‌پزشکی کشور گفت: اختصاص ظرفیت پذیرش دستیاران رشته دندان‌پزشکی به سهمیه‌ها از آن مواردی است که به هیچ وجه دبیرخانه‌ها و وزارت بهداشت در تصمیم‌گیری درباره آن مورد مشورت قرار نگرفتند و بررسی و تصویب آن تماماً در مجلس صورت گرفته و با قاطعیت اعلام شده است که اختصاص سهمیه‌ها باید از ابتدای سال ۹۶ اجرایی شود.

دکتر حسن رزمی در گفتگو با پایگاه خبری دندانه گفت: این موضوع حتی عامل اخلال و به تعویق افتادن در اعلام نتایج آزمون دستیاری شد. حتی ما تصمیم داشتیم اجرای این قانون را به ابتدای سال ۹۷ موکول کنیم، اما مجلس و دولت وزیر بهداشت و معاون آموزشی را تحت فشار قرار داده بودند که آن را از ابتدای سال ۹۶ اجرایی کنند.

مشاور وزیر بهداشت در حوزه دندان‌پزشکی تاکید کرد: مسلماً مجلس باید این دغدغه را داشته باشد که تعدادی از داوطلبین مستعد و توانمند سهمیه آزاد، به دلیل این سهمیه‌های متنوع از ورود به دانشکده‌ها محروم نشوند.

دکتر رزمی افزود: آقای دکتر هاشمی و آقای دکتر لاریجانی هم این دغدغه را به نمایندگان مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی منتقل کرده‌اند، اما این قانون که در درازمدت تأثیر بسیار سوئی خواهد داشت، وجود دارد و اصلاح آن از اختیار وزارت بهداشت خارج است.


تگ ها

، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>