استعفای دو عضو هیات‌مدیره انجمن آسیب‌شناسان دهان فک و صورت

estefa

در اتفاقی نادر در تاریخ انجمن‌های علمی و صنفی دندان پزشکی ایران، دو عضو هیات‌مدیره انجمن آسیب‌شناسان دهان، فک و صورت ایران استعفا دادند.

دکتر فاطمه مشهدی‌عباس، رییس هیات‌مدیره و دکتر آرش خالقجو، نفر دوم انتخابات هیات مدیره آسیب‌شناسان دهان، فک و صورت ایران تنها پنج ماه پس از آغاز فعالیت هیات‌مدیره این انجمن، به شکل هم‌زمان، از سمت خود اعلام استعفا دادند.

ORAL PATHOLOGYفعالیت دوره جدید هیات‌مدیره انجمن آسیب‌شناسان دهان، فک و صورت ایران از دی ماه سال ۹۶ آغاز شده است. این انجمن، تنها انجمن علمی دندان‌پزشکی است که توانسته مطابق مصوبات کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت انتخابات خود را به صورت الکترونیک برگزار کند. در انتخابات اخیر این انجمن روز ۲۳ آذر ماه ۹۶ با مشارکت ۸۱درصدی اعضای این انجمن برگزار شد و بدین ترتیب انتخابات رکورد میزان مشارکت را در طول تاریخ انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی شکست.

دکتر آرش خالق‌جو، عضو هیات مدیره انجمن آسیب‌شناسان دهان، فک و صورت با انتشار یادداشتی کوتاه که برای پایگاه خبری دندانه ارسال کرده است درباره دلایل استعفای خود چنین نوشته است:

با سلام و احترام خدمت اساتید عزیز و همکاران محترم
از آنجایی که به جد معتقدم اساس و پایه تکوین یک جامعه دموکراتیک ایده آل، احساس مسئولیت و شرکت تک تک افراد جامعه در فعالیت‌های مردم‌نهاد است، تمام تلاش خود را به‌عنوان عضوی از جامعه در هیات‌مدیره آسیب‌شناسان دهان، فک و صورت ایران به مدت ۷ سال نمودم و به سهم ناچیز خودم آنچه همت و غیرت داشتم در راه اعتلای این صنف به‌کار گرفتم. اما در دوره جدید علی‌رغم لطف و اعتماد شما در گزینش مجدد من، صلاح دانستم جای تلف‌کردن وقت و انرژی انجمن در کشمکش‌های ناشی از کژفهمی‌ها، پیش‌قضاوت‌ها و جبهه‌گیری‌های بی‌مورد بعضی اعضا که باعث تنزل هیات‌مدیره از محلی برای فعالیت صنفی به مرکز بحث‌های کم‌ارزش (مانند الزام بودن یا نبودن فلان عضو یا مقاله‌اش در فلان کنگره) گردیده است، از بودن در این مجموعه «استعفا دهم» تا مجموعه بتواند بدون من مسیر خود را ادامه دهد. بدیهی است به عنوان عضوی از خانواده آسیب‌شناسان دهان و فک ایران هرگاه کمکی در زمینه گشودن گرهی هر چند کوچک از دستم بر آید در خدمت تک‌تک شما عزیزان خواهم بود.
برای همگی شما آرزوی سلامتی و برای ایران عزیز آرزوی سربلندی دارم.
دکتر آرش خالقجو
یازدهم خرداد یکهزار و سیصد و نود و هفت


تگ ها

، ، ، ،

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>