اختراع یک دندان‌پزشک، بهترین پتنت ایران شد

DR ASGARI patent

به گزارش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، پتنت دکتر سعید عسگری استاد پژوهشکده علوم دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که در USPTO ثبت شده است رتبه اول کیفیت را به خود اختصاص داد.

بنیاد ملی علم ایران طی مطالعه‌ای، موضوع ثبت اختراع و فناوری‌های نوآورانه کشور را در سال‌های اخیر مورد بررسی قرار داد و با بررسی شاخص‌هایی نظیر تعداد ادعاها، اندازه خانواده پتنت، نمره IPC، تعداد استنادات و برخی دیگر از شاخص‌ها، ۱۰ پتنت برتر کشور که در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده‌اند را به لحاظ کیفیت رتبه‌بندی و معرفی کرده است.
بر اساس نتایج این مطالعه پتنت دکتر سعید عسگری، استاد پژوهشکده علوم دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان Endodontic Filling Material در صدر قرار گرفته است.

این اختراع قبلا موفق به کسب رتبه نخست نوآوری و اختراع هشتمین جشنواره علمی- پژوهشی شهید دکتر احمد هدایت شده نیز شده است.

dr_asgari


تگ ها

، ، ،

1 یادداشت

  1. محمد

    به عنوان کسی که مسئولیت جمع‌بندی نظرات داوران و اساتید درباره‌ی این اختراع را داشتن و با دکتر محمود ترابی‌نژاد هم درباره ‌ی آن صحبت کردم؛ براساس نظرات یکی از داوران این ماده حاوی مقادیر زیادی آلومینیوم هست که یکی از عوارض آن آلزایمر می باشد.

    پاسخ

یادداشت بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>